Adet Söktürücü Bitkisel Çözüm

Adet dönemi sağlıklı bir süreç olsa da bazı kadınlar bu zamanı sancılı olarak yaşar. Bu durumda günlük hayatlarına normal şekilde devam etmeleri biraz zordur. Sancı olduğunda rahatlamak için bitkisel yollar öncelikle tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

Adet sancısı farklı sebeplerden meydana gelebilir. Adetin gecikmesi, ayakların üşütülmesi veya bazı kadınlar için her ay yaşanan bir süreç olabilir. Bugünlerde dışarı çıkmak veya rutin işlerinizi yapmak da zorlaşır. Sancı hareket etmenize ve konsantre olmanıza engel olur.

Adet söktürücü bitkiler her evde bulunan ve kullanıldığında rahatlık veren sonuçlar almayı sağlayan pratik uygulamalardır. Her ay yaşanan adet döngüsü rahat atlatabilmek için tarçın ve bal karışımını deneyerek sonuç alabilirsiniz.

Tarçın ve bal karışımı; 1 bardak sıcak suya bir çay kaşığı tarçın ve bir çay kaşığı bal koyup karıştırılır. Ilık halde iken tüketilmesi tavsiye edilir. Bu karışım adet sancısında en etkili yöntemlerden biri olarak denenmektedir.

Adet Söktürücü Doğal Çözümler

Adet Söktürücü Doğal Çözümler
Adet Söktürücü Doğal Çözümler

Adet söktürücü doğal çözümlerin kaynağı mutfağınızda bulunur. Kadınlar için her ay oluşan bu sürecin sağlıklı ve sorunsuz atlatılması için doğal çözümler kullanılır. Yemeklerde ve salatalarda kullanılan maydanoz ve dereotu bitkileri doğal yoldan adet söktürücü olarak bilinir. Bu dönemlerde bolca maydanoz ve dereotu tüketmenizin adet günlerinizi rahat geçirmenize faydası olur.

Ayrıca çörekotu da adet sancılarının ve hormonal sıkıntıların geçmesi amacıyla kullanılması önerilen bir yöntemdir.

Adet sancıları her ay düzenli olarak yaşanıyorsa altında yatan farklı bir sebep olup olmadığının da araştırılması gerekir. Bitkisel çözümler sizi rahatlatır ama hayat boyu yaşayacağınız adet döngüsünün problemsiz olarak geçmesi için gerekirse bir uzmandan yardım almanız önerilmektedir.

Evde Adet Söktürücü Ne Yapabilirim

Evde Adet Söktürücü Ne Yapabilirim
Evde Adet Söktürücü Ne Yapabilirim

Evde adet söktürücü ne yapabilirim sorusu bu sıkıntıyı yaşayan kadınların araştırdığı konuların başında yer alır. Adet günleriniz yaklaştığında günde bir fincan melisa ve papatya çayı tüketmeniz bu dönemi rahat geçirmenize katkı sunar.

Adet sancısı başladığında sıcak bir duş almak sizi rahatlatır.

Yürüyüş ve günlük spor faaliyetlerinin adet sancısını rahatlattığı bilinmektedir.

Adet sancınız başladığında evdeyseniz karnınıza sıcak su torbası koyarak uzanmanız da fayda sağlamaktadır.

Hangi mevsim olursa olsun ayakların sıcak tutulması adet sancısının oluşmaması için etkilidir.

Adet Söktürücü Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

Adet Söktürücü Bitkiler İbrahim Saraçoğlu
Adet Söktürücü Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

Adet söktürücü bitkiler arasında en çok tavsiye edilen İbrahim Saraçoğlu’nun testere dişli arslanpençesi otudur. Bu bitki kadınlardaki hormonal dengesizliklerin yok edilmesi ve rahat bir adet döngüsü yaşanması amacıyla tavsiye edilir.

Testere dişli arslan pençesi kürü;

  • 1 bardak su
  • 1 tatlı kaşığı kurutulmuş testere dişli arslanpençesi bitkisi

Yapılışı; kaynayan suyun içine bir tatlı kaşığı testere dişli arslanpençesi bitkisi koyularak 10 dakika boyunca kaynatılır. Hazırlanan çay ılıdığında süzülerek tüketilir. Bu kür sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğlen aç karnına içilmelidir.

Bir ay boyunca her gün tüketilen çay bir hafta ara verildikten sonra aynı şekilde bir ay daha kullanılır ve sonrasında kür kullanımı bitirilir.

Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar

Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar
Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar

Adet dönmelerinde kullanılabilecek adet söktürücü özelliğe sahip birçok farklı bitki çayı bulunur. Adaçayı, zencefil çayı, biberiye çayı, civanperçemi çayı, kekik çayı ve kantaron çayı bunlardan başlıcalarıdır.

Bitkisel çaylar her biri ayrı günlerde olacak şekilde tüketilmelidir. Bitkilerin içeriğinde bulunan etkin maddelerin karışması bazı kişilerde alerjik reaksiyonların görülmesine sebep olabilir. Eğer bu tip bir sorunla karşılaşırsanız kullandığınız bitkiyi bir daha tüketmemeniz önerilmektedir.

Adet Söktürücü Adaçayı Tarifi

1 fincan sıcak suya bir tutam adaçayı eklenerek 10 dakika demlenmesi beklenir. Sonrasında her gün düzenli olarak tüketildiğinde adet sancılarında azalma veya tamamen geçme gözlenir.

Adet Söktürücü Zencefil Çayı Tarifi

1 fincan sıcak suya bir parça taze zencefili koyup 10 dakika bekleyin. Bir çay kaşığı bal koyarak tüketebilirsiniz.

Adet Söktürücü Biberiye Çayı Tarifi

1 fincan kaynar suya 1 çay kaşığı biberiye koyarak 10 dakika boyunca demleyerek tüketebilirsiniz. Biberiye çayı içmeye adet gününüzden birkaç gün önce başladığınızda adetiniz hem gecikmez hem de sancınız olmadan rahat bir süreç yaşayabilirsiniz.

Adet Söktürücü Civanperçemi Çayı Tarifi

1 bardak kaynar suya 1 tutam civan perçemi bitkisi atılıp 10 dakika beklenir. Bitki özelliği sebebiyle tadı biraz acı olmaktadır. İçebilmek için damak tadınıza göre bal ekleyebilirsiniz.

Adet Sancılarına İyi Gelen Kekik Çayı Tarifi

Kekik çayı; 1 fincan kaynar suya 1 tutam kekik atılarak demlenir. Adet dönemi yaklaştığında günde 3 defa tüketildiğinde sancısız bir dönem geçirmenize katkı sağlar.

Regl Dönemi Boyunca Düzenli Kullanacağınız Kantaron Çayı Tarifi

1 fincan kaynar suya 1 tutam kantaron bitkisi atılarak demlenir. Mümkünse her gün düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir.

Labada Çayı ile Adet Sancılarını Giderici Çözüm

1 bardak kaynar suda bir tutam tohum demlenir ve her gün taze demlenerek günde iki defa içilmesi önerilir.

Soğan Suyu Adet Söktürücü

Soğan Suyu Adet Söktürücü
Soğan Suyu Adet Söktürücü

Soğan suyu adet söktürücü olarak kullanılan bir yöntemdir. Adet döneminde bu kürü uygulayan kadınların bu süreci daha rahat ve sancısız olarak atlattığı bilinir.

  • Soğan kürü malzemeleri;
  • 2 bardak klorsuz su
  • 1 adet orta boy soğan

Soğan kürü yapılışı;

Klorsuz su bir tencerede kaynatılır. İçine dış kabuğu alınmış soğan dörde bölünerek koyulur ve kapağı kapatılır. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca kaynatılır. Ocağın altı kapatılıp ılınması için kenara koyulur. Ilıyan soğan süzülerek öğlen yemeklerinden önce bir bardak olacak şekilde tüketilmelidir.

İlk 15 gün boyunca aynı saatte tüketmek önemli olmaktadır. Sonraki soğan kürlerini uygularken adet döneminize 10 gün varken başlayıp 10 gün boyunca kullanmanız gereklidir. Toplam 4 defa kullanıldıktan sonra kürün sonlandırılması önemlidir. Önemli olan bir diğer konu da kullandığınız soğanın kahverengi kabuklu soğanlardan olmasıdır.

Yorum yapın