Bağırsak Paraziti Bitkisel Tedavisi

Bağırsak paraziti genellikle gözle görülmeyen yumurtaların ağızdan vücuda girmesiyle oluşan kurtçuklardır. Ağızdan alınırken gözle görülmeyen bu yumurtalar hazım sisteminde gözle görülen kurtçuklara dönüşmektedir. Hazım sisteminde yaşamaya başlayan bu kurtçuklar yaşam alanı bulur ve burada yaşamaya başlar ve enfeksiyon oluşumuna neden olurlar.

Bağırsak parazitlerinin oluşması ani kilo kaybı, iştahsızlık ve karın ağrısı gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır.

Bağırsak parazitlerinin oluşmasına neden olan birçok durum bulunmaktadır. Etlerin çok iyi pişirilmemesi bu parazitlerin oluşmasına neden olmaktadır. Bunun yanında ortak çarşaf kullanımı, beden temizliğinin iyi yapılmaması da bağırsak parazitlerine neden olmaktadır. Ortak kullanılan tuvalet ve kirli su kullanımı da bağırsak paraziti oluşumu yapmaktadır.

Bağırsak kurdu tedavisi için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Doktorlar genellikle bitkisel tedavilerin hızlı ve kesin çözüm odaklı olmasının üzerinde durmaktadır.

Bu yazımızda da bağırsak paraziti tedavisinde bitkisel kürlerin tarifleri ve bu tariflerin etkilerinden söz edilecektir.

 

Canan Karatay Parazit Tedavisi

 

Canan Karatay Parazit Tedavisi
Canan Karatay Parazit Tedavisi

 

Doğal ilaç ve kürler ile hastaların tedavisinde çığır açan doktorlardan olan Canan Karatay, bağırsak paraziti tedavisi için bitkisel ilaçların önemine dikkat çekmektedir. Bağırsak kurtlarından kurtulmak için Canan Karatay 9 tane doğal besinin önemini açıklamaktadır. Bu besinler kullanıldığı takdirde bağırsak parazitlerinden çok kısa bir sürede kurtulmak mümkün olacaktır.

 

  • Sarımsak: Virüs, mantar, bakteri, parazit, kanser gibi zararlı maddeleri vücuttan atmaya yardım etmektedir. Ayrıca sivrisinek ve kene gibi parazitlere karşı da caydırıcı olması bakımından etkili bir bitkidir.
  • Badem: Yapılan araştırmalar bademin bağırsaklardaki parazitlerin büyümesini engellediği ortaya çıkmıştır.
  • Kekik: Bağışıklık sisteminin kabiliyetini artıran en önemli yeşilliklerden biri de kekiktir. Vücudun doğal savunmalarını uyararak parazit ve virüslere karşı önlem alınmasını sağlamaktadır.
  • Kekik Yağı: Kekik yağında bulunan serbest radikal kırıcı antioksidanların sayesinde antibakteriyel özellik kazanmaktadır. Bağırsaklardaki mikrobik ortamı eski haline getirerek parazitlerden kısa sürede kurtulmamıza fayda sağlamaktadır.
  • Karanfil Yağı: Bağırsaklardaki yumurta ve solucanları yok etmek için en etkili gıdalardan biridir. Vücuttaki parazit yumurtalarını yok eden tek ot olarak bilinmektedir.
  • Ceviz: Bağırsak ve kanı temizleyen etkili bir gıdadır.
  • Nar: Nar ve içerisindeki beyaz lifli kısım bağırsakları temizleme ve iyileştirmede kullanılan etkili bir meyvedir. Beyaz kısmındaki acılık bu kötü durumun ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Acı olsa bile bağırsak hastalarının kullanması şiddetle tavsiye edilmektedir.
  • Yaban Mersini: Bağırsaklardaki zararlı mikroorganizmaları ortadan kaldırmak için kullanılacak etkili meyvelerden birisidir. Özellikle bağırsak solucanları tedavisinde etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir.

 

Bunların dışında bağırsak temizliği içim önerilen kür tarifi:

1 tatlı kaşığı rezene tohumu, 2 su bardağı saf su, 1 tatlı kaşığı bal isteğe göre tarçın da eklenebilir. Bu kürü hazırlamak için su bir kaba alınarak kaynamaya bırakılır. Kaynadıktan sonra içine rezene tohumu atılır. Daha sonra 5 dakika kaynatılır. Ocağın altı kapatıldıktan sonra bal da eklenerek karıştırılır. Karışım ılıdıktan sonra içilebilir. Gece yatmadan 2 saat önce içilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

 

Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu
Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

 

Günümüzde sıkça görülen bağırsak kurdundan kurtulmanın birçok alternatif yöntemi bulunmaktadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu her hastalığa olduğu gibi bağırsak parazitlerine de doğal yöntemler ile çözüm bulmaya çalışmaktadır.

Birden çok doğal yöntemi olan bağırsak paraziti için en etkili yöntem kekiktir. Bir tatlı kaşığı tepeleme kekiği bir su bardağı suyun içinde 5-6 dakika kaynatarak daha sonra ılıdıktan sonra süzerek içiniz. Bu uygulandıktan sonra ortada bağırsak kurdu diye bir şey kalmadığı görülecektir.

 

Bağırsak Kurdu Kabak Çekirdeği Tedavisi

 

Bağırsak Kurdu Kabak Çekirdeği Tedavisi
Bağırsak Kurdu Kabak Çekirdeği Tedavisi

 

Bağırsak parazitlerinden kurtulmanın diğer bir doğal yöntemi ise kabak çekirdeği tedavisidir. Kabak çekirdeği yağı temin edilerek yenilecek olan salatanın içerisine bir tatlı kaşığı karıştırılır. Bu şekilde tüketildiği takdirde bağırsak parazitlerinin hazım bölgesinden çıktığı görülecektir.

 

Vücuttaki Parazit Nasıl Temizlenir

 

Vücuttaki Parazit Nasıl Temizlenir
Vücuttaki Parazit Nasıl Temizlenir

 

Vücuttaki parazitlerin temizlenmesinden önce buna yakalanmamaya çalışmak daha mantıklı bir hareket olacaktır. Tüketilecek olan sebze ve meyvelerin temiz yıkandığından emin olunmalı. Çarşaflar düzenli olarak yıkanmalı ve değiştirilmeli.

Ortak kullanım alanları dezenfekte edilerek temiz bir hale kavuşturulmalıdır. Çiğ et yememeye özen gösterilmelidir.

Bu hususlara dikkat edildiği takdirde bağırsak kurdu oluşumu önlenecektir. Ancak oluştuğu zaman da vücuttan atılması için doğal yöntemler ile kürler hazırlanmalıdır. Bunlardan bir diğeri de havuç, soğan ve sirke kürüdür.

2 su bardağı su kaynamaya bırakılır. Daha sonra 2 adet havuç rendelenir ve bir soğan da ince ince kıyılır. Daha sonra soğanlar ile havuçlar karıştırılır ve kaynayan suyun içerisine atılır. 15 dakika kaynatıldıktan sonra ocak kapatılır. Kapatılan karışıma 2 yemek kaşığı sirke atılır. Karışım bekletilmeden içilmelidir.

 

Kıl kurdu nasıl düşürülür bitkisel çözüm önerileri içeriğimiz için cümle başında verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz.

 

3 Saatte Kıl Kurdu Nasıl Dökülür

 

3 Saatte Kıl Kurdu Nasıl Dökülür
3 Saatte Kıl Kurdu Nasıl Dökülür

 

Kıl kurdu dökmek için öncelikle eller ve tırnaklar çok temiz ve detaylı bir biçimde yıkanmalıdır. Daha sonra her sabah aç karna 100 gram kabak çekirdeği yenilerek de kıl kurdu düşürülebilir. Diğer bir yöntem ise kudret narı ve bal karışımıdır. Kıl kurdu dökmek için bu da etkili bir yöntemdir.

Bu yöntemler ve daha birçok doğal yöntem sayesinde kıl kurdu düşürülebilir ve aşırı sancılı olan durumdan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Yorum yapın