Bakla Kabuğu Kıl Döker Mi

Tüylerden kurtulmanın kesin çözümü lazer epilasyon olduğunun farkındayız. “Ancak lazer dışında tüylerden kurtulmanın doğal yöntemi yok mu?” diye soruyorsanız, bakla kabuğu mucizesinden size bahsetmek isteriz.

Kadınlar tüy, kıl almaktan gerçekten bıkmış vaziyetteler. Vücuttaki tüyler yetmedi, bir de yüzde çene ve bıyık bölgesi tüyleri de eklendi. Ve eğer baklaya herhangi bir alerjiniz yoksa ve gerçekten tüy, kıl almaktan sıkıldıysanız, bakla kabuğuna bir şans verin, deriz.

İbn-i Sina,  Tıp Kanunu kitabında bakla kabuğunun faydalarından bahsetti. Aslında bakla kabuğunun şifasını bilen bilir. Fakat yüzyıllık kitapta yer alan bu bilginin tekrar gündeme gelmesi ile bakla bir hayli aranır oldu. Eğer Ege ve Akdeniz bölgesinde yaşıyor ve bakla nerede bulabilirim diye düşünüyorsanız, uzaklarda aramamanızı söylemekte yarar var. Zira, zaten baklanın yetiştiği coğrafyadasınız.

Bakla Kabuğu Kılları Yok Eder Mi

Bakla Kabuğu Kılları Yok Eder Mi
Bakla Kabuğu Kılları Yok Eder Mi

Bakla kabuğu tüylere sürülürse, tüyleri inceltir, zayıflatır ve azaltır. Özellikle bebeklerin kasığına bakla kabuğu sürülürse, tüylenmeyi önler.

Bunun yanında, yara ve leke izlerini yok edip cildi güzelleştirir ve cildin parlamasını sağlar.

Bakla Kabuğu İle Tüylerden Kurtulma

Bakla Kabuğu İle Tüylerden Kurtulma
Bakla Kabuğu İle Tüylerden Kurtulma

Tüylerden kurtulmak için kullanılan bakla ezmesinin yeni olmadığını söylemiştik. Ve eğer yan etkisi olup olmadığını merak ediyorsanız, içiniz rahat olsun. Zira, herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Ayrıca Osmanlı döneminden beri tüy alma konusunda kadınların başvurduğu yöntemlerden biri arasında yer alıyor.

Bakla Kabuğu İle Epilasyon Nasıl Yapılır

Bakla Kabuğu İle Epilasyon Nasıl Yapılır
Bakla Kabuğu İle Epilasyon Nasıl Yapılır

Bakla kabuğu, uygulandığı bölgeye adeta epilasyon etkisi yaratıyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal ve etkili yolları arasında yer alan bakla kabuğu ile tüylerden kurtulma mümkün.

Tüylerden kurtulmak için bakla kabuğunu şu şekilde kullanmanız gerekiyor;

  • Uygun bir tencerenin içerisine bir miktar taze baklayı alalım. Ardından, haşlamak için üzerini geçecek kadar su ilave edelim. Daha sonra, haşladığımız baklanın soğumasını bekleyelim. Soğuduktan sonra baklayı güzelce ezelim kremsi bir hale getirelim.
  • Hazırladığımız bu karışımı uygulamadan önce tüylerinizi ağda veya epilasyon makinesiyle alın ya da bildiğiniz herhangi bir yöntemle. Ardından tüyler alınmış ve temiz cilde bu karışımdan sürüp birkaç dakika bekleyelim. Sonrasında cildimizi güzelce yıkayalım.
  • Bakla kabuğu kürünün etkisini görmek istiyorsanız, en az üç kere tüyler alındıktan sonra temiz cildinize uygulamanız gerekiyor.

Yorum yapın