Balgam Nasıl Atılır Bitkisel Çözüm

Balgam vücutta alt solunum yollarının korunmasında görev alan bir mukus türü olarak bilinmektedir. Balgam istenmeyen bir madde olarak bilinse de vücut sağlığı açısından oldukça önemli bir görev yapmaktadır. Kişilerin yaşam kalitesini düşüren balgamın bitkisel çözümler ile vücuttan atılması için araştırmalar yapılmaktadır.

Solunum yolu aracılığıyla vücuda giren zararlı bakteri ve maddelerin uzaklaştırılması için filtre görevi görmektedir. Bu sayede bakterilerin olduğu alanları nemlendirerek vücuda gerekli desteği vermektedir. İçerisinde antikor, su tuz ve protein barındıran balgamın doğal rengi berrak ve açık bir renktir.

Ancak birey bir hastalığa yakalandıktan sonra hastalığın yapısına göre bu renk değişmekte ve farklı renkler almaktadır. Normal şartlarda vücut sağlığı açısından tehlike barındırmayan balgam gereğinden fazla salgılandığında solunum yollarını tıkayıcı etkiye sahip olmaktadır.

Balgam oluşumunda en etkili sebep akciğer rahatsızlıklarıdır. Akciğerler hasar aldığında vücut aşırı derecede balgam üretmektedir.

 

En Keskin Balgam Söktürücü

 

En Keskin Balgam Söktürücü
En Keskin Balgam Söktürücü

 

Solunum sisteminin doğal bir maddesi olan balgam, gereğinden fazla salgılandığında ve günlük hayatı kötü etkileyecek bir duruma geldiğinde tedavi alınması şart olmaktadır. Özellikle de balgam kahverengi, kırmızı, siyah ya da köpüklü olarak görülürse bu tehlikenin habercisi olmaktadır ve en erken bir şekilde tedavisi yapılmalıdır.

Bu doğal tedavilerin içinde en keskin balgam söktürücü olarak bilinen ürün elma sirkesidir. Hemen hemen bütün hastalıkların doğal tedavi yöntemlerinin içerisinde bulunan elma sirkesi balgam sökücü olarak da güvenle kullanılmaktadır. Sadece kullanılacak elma sirkesinin doğal olmasına dikkat edilmelidir.

 

Evde Doğal Yolla Balgam Nasıl Sökülür

 

Evde Doğal Yolla Balgam Nasıl Sökülür
Evde Doğal Yolla Balgam Nasıl Sökülür

 

Tedavisi zor olmayan rahatsızlıklar içerisinde bulunan balgamın dışarı atılması için birçok yöntem bulunmaktadır. Her zaman tehlikeli boyutları taşımayan balgam için evde çözüm yolları bulunmaktadır.

Tıbbi bir tedavi almadan kolay bir şekilde evde yapılacak olan doğal tedavilerle bu durum ortadan kaldırılabilir. Bu tedavilerden bazıları şunlardır:

1 bardak ılık suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kaya tuzu atılarak karıştırılır. Daha sonra bu suyla gargara yapılmalıdır. Kaya tuzu bulunmadığı takdirde Himalaya tuzu da kullanılabilir.

 

 • Okaliptüs tedavisi için okaliptüs yağı temin edilmelidir. Bu yağ ile göğüs bölgesine masaj yapılmalı daha sonra da alanın üzeri bir tülbentle iyice sarılmalıdır. Böylece yağın göğüsteki gözeneklere nüfuz etmesi sağlanır. Bu şekilde balgam söktürücü olarak kullanılır.
 • Diğer bir doğal tedavi yöntemi ise nemlendirmedir. Kuru havalar akciğerlerde barınan balgamın katılaşmasına ve vücuttan atılmasının önüne geçmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için eve nemlendirici bir cihaz alınabilir. Ya da kaloriferin üzerine su kaseleri koyarak ev ortamının nemli olması sağlanabilir.
 • Limon suyu da içerisinde barındırdığı C vitamini sayesinde çok iyi bir balgam sökücü olarak görev yapmaktadır. Bir bardak ılık suyun içerisine bir yemek kaşığı limon suyu konularak karıştırıldıktan sonra içilir.
 • Anti bakteriyel özelliğe sahip olan bal da iyi bir balgam söktürücüdür. Bitki çaylarına bir tatlı kaşığı eklenerek içilebilir.
 • Zencefil ve zerdeçal da balgam için iyi bir tedavi yöntemidir. Karabiber ve kırmızıbiber taneleri ile beraber bir çay hazırlanmalıdır. Hazırlanan bu karışım balgam sökmede oldukça etkili yollardandır.

 

İbrahim Saraçoğlu Balgam Söktürücü

 

İbrahim Saraçoğlu Balgam Söktürücü
İbrahim Saraçoğlu Balgam Söktürücü

 

Hastalıkların doğal yollarla tedavi edilmesinin kişi sağlığı açısından daha önemli olduğunu belirten doktorların başında gelen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu balgamı atmak için de doğal kür tarifleri vermektedir.

Öncelikle balgamın tedavisinin yapılması için buna sebep olan sorunların ortaya çıkarılması gerekmektedir. Balgam tedavisinde diğer bir önemli nokta ise balgamın yutulmamasıdır. Balgam kağıt mendil veya peçeteye tükürülerek atılmalıdır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun balgam atılması için kür tarifi:

1 tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı tereyağı karıştırılır ve her gece yatmadan önce yenirse balgam sorunundan kurtulmuş olur. Bu kür 1 hafta boyunca her gün uygulanmalıdır. Bununla beraber su çok iyi bir balgam söktürücüdür. Bu yüzden bol bol su içilmelidir. Ancak suyun ılık olmasına dikkat edilmelidir. Ihlamur ve ada çayı da içilerek balgam atılması sağlanabilir.

 

Elma Sirkesi Balgam İçin Nasıl Kullanılır

 

Elma Sirkesi Balgam İçin Nasıl Kullanılır
Elma Sirkesi Balgam İçin Nasıl Kullanılır

 

Mucize ürünler arasında olan elma sirkesini balgam sorunu içinde kullanmak mümkün olmaktadır. İçerisinde bulundurduğu etkili ve doğal karışımlar ile birçok hastalığın tedavisinde güvenle kullanılmaktadır. Vücuttan balgam atılması için elma sirkesi kürü tarifi:

 

Malzemeler:

 

 • 4 bardak elma sirkesi
 • 1 limonun suyu
 • 3 yemek kaşığı doğal bal
 • 1 yemek kaşığı zencefil tozu
 • 1 yemek kaşığı acı biber

 

Elma sirkesi bir kaba alınır. Daha sonra içerisine limon suyu, bal ve zencefil katılmalıdır. Tahta bir kaşıkla karıştırıp daha sonrada yavaş yavaş kısık ateşe bırakılmalıdır. Kaynama derecesine gelmeden acı biber de eklenir. Daha sonra ateşten alınır ve soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra cam bir şişeye konulmalıdır. Günde 1 veya 2 yemek kaşığı içilmelidir. Tadı rahatsız ettiği takdirde su ile karıştırılarak da içilebilir.

 

Akciğerde Balgam Birikmesi Belirtileri

 

Akciğerde Balgam Bi
Akciğerde Balgam Bi

 

Sağlık açısından büyük bir sorun oluşturmayan ancak kişilerin günlük hayatlarını kötü etkileyen rahatsızlıklardan biri de balgam birikmesidir. Balgamın birikmesi bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. Balgam birikmesinin belirtileri:

 

 • Öksürük ile beraber ortaya çıkan yoğun mukus
 • Öksürük ile beraber ortaya çıkan boğazda tahriş yaşanması
 • Ciğerlerden gelen hırıltı ve sesler
 • Göğüs daralması ve ağrısı
 • Nefes darlığı ve nefes almada zorluk çekme şeklinde belirtilerle kendini göstermektedir.

 

Bitkisel yöntemlerden haberdar olmak ve evde doğal çözüm yollarını takip etmek için Bitkisel Çözüm kategorimize tıklayarak, bir çok içeriğe ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın