Baş Ağrısı için Bitkisel Çözüm

Günlük hayatın kargaşası, kalabalık ortamlar, hava ve çevre kirliliği ve daha birçok karşılaştığımız sorunlar. Bu gibi durumlarda çoğunlukla baş ağrısı ortaya çıkar. Günümüzde çok sık karşılaşılan bir sorun olması nedeniyle baş ağrısı en çok araştırılan hastalıkların başında gelmektedir.

Aniden bastıran baş ağrıları nedeniyle tüm gün yataktan çıkamıyoruz ve günlük hayattaki birçok işimiz aksamaktadır. Yaşam kalitesini oldukça düşüren baş ağrıları için tıbbi tedaviler her zaman çözüm olmamaktadır. Sebebi her zaman kesin bulunamaması nedeniyle tedavisi de yapılamamakta ve büyük sorun oluşturmaktadır.

Ancak düzenli ve şiddetli ağrı yaşayan hastaların migren olma ihtimalleri bulunduğu için öncelikle bir doktora görünmede fayda bulunmaktadır.

Tıbbi yollar ile tedavi edilemeyen baş ağrıları bitkisel yollar ile tedavi edilmektedir. Evde kolay yollarla hazırlanan kürler ile tedaviler yapılmakta ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır.

 

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözümler

 

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözümler
Baş Ağrısı İçin Doğal Çözümler

 

Günümüzün büyük sorunlarından olan baş ağrısı kolay bir şekilde tedavi edilememektedir. Uzun süreli tıbbi ilaçlar kullanmakta vücut dengesini bozmakta ve başka sorunlara yol açmaktadır. Bu bakımdan baş ağrısı yaşayan hastaların en çok başvurduğu yöntemlerden biri doğal yöntemler olmaktadır.

Bu yöntemlerin başında lavanta yağı gelmektedir. Kaynayan 3 bardak suya 3 veya 4 damla lavanta yağı damlatılır ve çıkan buharın kokusu solunmalıdır. Bu şekilde hem ortama güzel kokular yayılacaktır. Hem de baş ağrısı kısa sürede geçecektir.

Baş ağrısına iyi gelen diğer bir bitki ise nanedir. Baş ağrıları çoğu zaman vücuttaki kan akışının yavaşlığından kaynaklanmaktadır. Nane de aynı lavanta yağı gibi kullanıldığında hem kan akışını hızlandıracak hem de ferahlatıcı etkisi ile baş ağrısını ortadan kaldıracaktı.

Aynı nane ve lavanta yağı gibi fesleğen de iyi kokusu ile bilinen bir bitkidir. Fesleğen kullanımı da bu rahatsızlığın geçmesinde iyi bir silahtır.

Bazı baş ağrıları vücutta oluşan iltihaplanmalar sebebiyle oluşmaktadır. Bu bakımdan iltihap kurutucu besinler kullanılabilir. Omega 3 yağ asitleri bu soruna iyi gelmektedir. Omega 3 bakımından zengin olan keten tohumu tüketilerek de baş ağrısı geçirilebilir.

 

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu

 

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu
Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu

 

Doğal tedaviler ile hastalıklara çözüm bulan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu baş ağrıları için de çözümler üretmektedir. Bitkilerin gücü ile hastalıkları kısa sürede vücut dengesine zarar vermeden çözen İbrahim Saraçoğlu migren kürü de hazırlamıştır. Baş ağrıları içinde en ağrılı ve şiddetli olan migreni kısa sürede çözecek olan biberiye kürü tarifi:

1 tutam biberiye 1 su bardağı içinde 9 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra ılıması için beklenir. Ilıdıktan sonra süzülerek içilmelidir. Sabah, öğle ve akşam içilir. Ancak her içildiğinde taze yapılması gerekmektedir. Bu kür 1 ay boyunca uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulandığında atakların sayısı azalmakta ve ağrıların şiddetinin azaldığı da görülecektir.

Birkaç ay üst üste yapıldığında ağrılar tamamen geçecektir.

 

Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

 

Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları
Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

 

Geçmişten beri kullanılan bitki çayları birçok rahatsızlığın ilacıdır. Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkileri sayesinde hastalıkları vücut direncini arttırarak iyileştirmektedir. Antioksidan özellikleri sayesinde bağışıklık güçlendirici olmaları nedeniyle doktorlar tarafından da önerilen bitki çayları baş ağrılarını kısa sürede geçirmektedir.

 

Baş ağrısına iyi gelen bitki çayları:

 

  • Ada çayı
  • Papatya çayı
  • Zencefil çayı

*Yeşil çay ağrı kesici olarak bilinmektedir. Bu çaylar hazırlanırken taze bir şekilde tüketilmelidir. Aksi takdirde uzun süre bekleyen bitkiler karıştırılınca ortaya istenmeyen zararlı aktif maddeler getirir. Bu bakımdan taze olarak hazırlanıp tüketilmelidir.

 

Sıcaktan Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

 

Sıcaktan Baş Ağrısına Ne İyi Gelir
Sıcaktan Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

 

Baş ağrılarının birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olanı da sıcakta durmaktır. Aşırı sıcak ve güneşli ortamda kalmak baş ağrıları veya daha büyük sorunlara da neden olmaktadır.

Yüksek sıcaklar, güneş çarpması, terleyememe sorunu ile beraber kişiyi komaya kadar götürebilir. Bu bakımdan öncelikle aşırı sıcaklardan korunmak gerekmektedir.

Sıcaktan baş ağrısı ortaya çıktığında duş almak önemlidir. 5 dakikalık bir duş sıcak havadan oluşan baş ağrısını geçirecektir. Bununla beraber sık sık su içilmeli ve vücudun sıvı kaybı karşılanmalıdır. Nefes egzersizleri yapılır ve masajlar uygulanabilir.

Ayrıca vücudun yapısı uygunsa sıcak veya soğuk su torbası ile de ağrılar geçirilebilir.

Bu yöntemler uygulandığında baş ağrılarının yüksek oranda ortadan katlığı görülecektir.

Yorum yapın