Bikini Bölgesi Beyazlatma Doğal Çözüm

Kadınlarda çok fazla rastlanılan ve sıkça araştırılan konulardan biri bikini bölgesi kararmalarıdır. Herhangi bir sağlık sorunu olarak ele alınmasa da görüntü açısından can sıkıcı bir durum almaktadır.

Bikini bölgesi yapısal olarak ıslak ve nemli olduğu için bu kararmalar meydana gelmektedir. Islak ve nemli alan bir de havasız kalınca kararma kaçınılmaz boyutlara ulaşmaktadır. Kadın vücudunda sağlık açısından en çok dikkat edilmesi gerekilen bölgelerden biridir.

Bikini bölgesi kararmalarının birçok sebebi bulunmaktadır. Öncelikle bu sebepler araştırılmalı ve ortadan kaldırılmalıdır. Vücutta meydana gelen hormonal değişimler, daha çok ergenlik ve hamilelik dönemlerinde salgılanan östrojen hormonunun artmasına bağlı olarak bu kararmalar meydana gelmektedir.

Bununla beraber doğum kontrol hapları ve uzun süre güneşe maruz kalma da bikini bölgesi kararmalarını meydana getirmektedir.

Bikini bölgesi kararmaları hızlı bir şekilde oluşsa da beyazlaması uzun zamanlar almaktadır. Bunun önüne geçmek için çeşitli doğal yöntemler kullanılmalı ve bu şekilde kararmaların önüne geçilmelidir. Evde yapılacak olan müdahaleler ile bu sorun kısa sürede ortadan kaldırılabilir.

 

Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer

 

Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer
Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer

 

Bikini bölgesi kararmaları yanlış iç çamaşırı tercihi, yanlış lazer uygulamaları gibi nedenler ile de ortaya çıkmaktadır. Kararmaların önüne geçmek için önce kullanılan yanlış uygulamalar bırakılmalıdır.

Bikini bölgesi beyazlatma için çeşitli teknikler bulunmaktadır. Lazer uygulamaları kullanılarak deri altına lazer ışınları yollanarak deri altı pigmentleri parçalanmakta ve deride kararmaya neden olan melanin pigmenti hücreleri yok edilmektedir.

Tıpta kullanılan bu yöntem kaliteli sonuç verse de her kadının ulaşabileceği bir yöntem olmamaktadır. Hem her alanda bulunmayışı hem de maddi anlamda her kadının kullanacağı bir beyazlatma yöntemi değildir. Bunun yerine evde yapılacak olan kürler ile hem hızlı hem de uygun maliyetli bir beyazlatma yapılmaktadır.

Bikini bölgesi kararmalarını önlemek için çok fazla güneş ışınlarına maruz kalınmamalı ve hormonal değişiklik yaratacak ilaçların aşırı kullanılmasından kaçınılmalıdır.

 

Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri

 

Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri
Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri

 

Sonradan oluşan ve kadınlar için can sıkıcı olan bikini bölgesi kararmaları için evde kolaylıkla uygulanabilecek doğal yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır:

 

  • Aloe vera jel: Bikini bölgesinde oluşan kararmaları çok kısa ürede ortadan kaldıracak bitkilerin başında aloe vera gelmektedir. Aloe vera yaprağını ikiye bölerek içerisindeki jel alınır ve kararmış bölgeye sürülür. Bir müddet bekledikten sonra bol su ile durulanır. Beyazlama sağlanana kadar kullanılabilir.
  • Limon masajı: Vajina bölgesinde oluşan karartıların üzerine birkaç damla limon sıkılır ve masaj yaparak bölgeye yedirilir. Limon tamamıyla kuruyunca bol su ile durulanmalıdır. 2-3 günde bir tekrarlanarak yapıldığında kaliteli sonuç verecektir. Ancak kararma olan bölgede yara veya tahriş varsa limon kullanılması sakıncalı olacağından kullanılmamalıdır.
  • Elma suyu masajı: Yarım elma rendelenir ve suyu çıkarılır. Elde edilen su kararma olan bölgeye sürülür ve masaj yapma vaziyetiyle yedirilir. Bu işlem haftada 2 kez yapılmalıdır. Böylece kararmaların geçtiği görülecektir.
  • Zeytinyağı masajı: her hastalığın şifası olan ve vücutta onarıcı bir etkiye sahip olan zeytinyağı bikini bölgesi kararmalarında da sıkça kullanılmaktadır. Bu işlem uygulanırken birkaç damla zeytinyağı ile bölgeye masaj yapılır. Yapısında onarıcı mineraller bulunması dolayısıyla yıkanmasına gerek olmadan sadece peçeteyle silinebilir. Bu işlem düzenli kullanıldığında beyazlama gözle görülür şekilde sağlanacaktır.

Karbonat İle Bikini Bölgesi Beyazlatma

 

Karbonat İle Bikini Bölgesi Beyazlatma
Karbonat İle Bikini Bölgesi Beyazlatma

 

Genital bölge kararmaları için birçok kadın karbonat kullanmaktadır. Kararmaları geçirmesinin yanında genital bölgede gençleştirme ve onarma yapmasıyla da bilinmektedir. Karbonat kremi yapmak hem kolay hem de düşük maliyetlidir.

Yapımı için 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı su karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Daha sonra bu krem bikini bölgesindeki kararmalarının üzerine sürülmelidir. 5 ile 10 dakika bölgede kaldıktan sonra bol su ile durulanmalıdır.

Bu karışım uygulanmadan önce vücutta bir kesik veya tahriş olmadığı bilinmelidir. Hassas vücutlar için kişi önce karışımı bileğine uygulamalı eğer kızarıklık ve kabarıklık oluşmazsa bikini bölgesine de kullanılabilir.

 

Yorum yapın