Bitkisel Siğil Tedavisi | Maranki ve Saraçoğlu Siğil Tedavisi

Siğiller, insan papilloma virüsü (HPV) ailesinin virüslerinin neden olduğu küçük cilt enfeksiyonlarıdır. Çocuklarda siğil en sık görülmekle birlikte, gençler ve yetişkinler de siğillere yakalanabilir. Bazen siğiller cinsel yolla bulaşır ve genital bölgede ortaya çıkar. Ancak siğillerin çoğu parmakları, elleri ve ayakları etkiler. Siğil tedavisi için doktor müdahalesi, bitkisel çözümler veya reçetesiz satılan ilaçlar da dahil olmak üzere birçok tedavi mevcuttur.

Siğiller genellikle tedavi olmaksızın kaybolur. Bu, özellikle çocuklarda siğil olduğunda geçerlidir. Yetişkinlerde siğiller, çocuklarda olduğu kadar kolay veya çabuk kaybolmayabilir. Çoğu siğil zararsız olsa da siğil tedavisi için gene de dermatologlara görünmek iyi olur.

Bu içeriğimizde, sizler için siğil bitkisel tedavi yöntemlerini araştırdık ve derledik. İçeriğimize göz atın ve bitkisel çözümleri öğrenin.

 

İbrahim Saraçoğlu Siğil Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Siğil Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Siğil Tedavisi

 

Sirke siğil geçirir mi? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu siğil için ne tavsiye ediyor? Saraçoğlu siğil tedavisi için elma sirkesi kullanılması gerektiğini şiddetle tavsiye ediyor.

Elma sirkesini pamuğa döküp siğil olan bölgenin üzerine yaklaşık 5 dakika bastırarak tutun. Bu uygulamayı 10 gün boyunca tekrarladığınız takdirde, siğillerden kurtulmak mümkün.

 

Siğil Bitkisel Tedavi Maranki

Siğil Bitkisel Tedavi Maranki
Siğil Bitkisel Tedavi Maranki

Yara bandın içindeki bezin üstüne içilebilir elma sirkesini damlalık yardımıyla dökün. Ardından, bu bandı siğillerin üzerine yapıştırın. Ahmet Maranki’nin önerdiği bu uygulamayı 9 gün tazeleyin.

 

Eldeki Siğil Nasıl Geçer Doğal Yollarla?

Eldeki Siğil Nasıl Geçer Doğal Yollarla
Eldeki Siğil Nasıl Geçer Doğal Yollarla

 

  • 1 diş sarımsağı ezdikten sonra üzerine 10 ml limon suyu ekleyin ve güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı siğilli bölge üzerine uygulayıp yaklaşık 1 saat bekletin. Daha sonra, su ile yıkayın. Siğiller kaybolana kadar bu işlemi her gün tekrarlayın.
  • 2 yemek kaşığı yoğurdun içine toz haline getirilmiş 3 tane aspirini ekleyip karıştırın. Ardından, siğil üzerine sürün ve yaklaşık yarım saat bekletin. Daha sonra, sıcak su ile cildinizi durulayın.
  • 15 gram Hindistan cevizi suyu ile 1 çorba kaşığı karbonatı krem kıvamını alana kadar iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı siğilin üzerine uygulayıp ortalama 5 dakika kadar masaj yapın. Yarım saat beklettikten sonra cildinizi su ile yıkayın. Siğillerden kurtulana kadar bu işlemi her gün uygulayın.
  • Uygun bir kabın içinde 30 gram aloe vera jeli ve 1 çorba kaşığı elma sirkesini karıştırın. Hazırladığınız karışımı siğillerin üzerine sürün ancak durulamayın, öyle bırakın. Siğiller geçene kadar bu kürü her gün tekrar edebilirsiniz.

 

Cinsel Organda Siğil Bitkisel Tedavisi

Cinsel Organda Siğil Bitkisel Tedavisi
Cinsel Organda Siğil Bitkisel Tedavisi

 

Cinsel organda oluşan siğilleri bitkisel ilaçlarla tedavi etmek kalıcı bir çözüm değildir. Bunun için Proktoloji Uzmanına görünmek gerekir. Genital siğiller genellikle HPV tarafından ortaya çıkarlar. HPV, cinsel ilişki aracılığıyla bulaşan bir virüs türüdür. Ayrıca temas yoluyla da bulaşabilir. İhmal edilmemesi gereken bir durum olan genital siğiller, tedavi edilmediğinde rahim ağzı kanserine yol açabilir. Bu sebeple, cinsel hayatı aktif olan bireylerin düzenli olarak doktora görünmeleri önerilir.

Karbonatla Siğil Tedavisi

Karbonatla Siğil Tedavisi
Karbonatla Siğil Tedavisi

 

Siğil tedavisi için karbonattan yararlanılabilir. Bunun için karbonatı suyun içinde çözdürüp siğil olan bölgenin üzerine uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Bu uygulamayı siğilden kurtulana kadar belli aralıklarla yapabilirsiniz.

 

Domatesle Siğil Tedavisi

Domatesle Siğil Tedavisi
Domatesle Siğil Tedavisi

 

Siğil için bitkisel tedavi yöntemleri arasında domates de yer almaktadır. Domatesi ikiye ayırdıktan sonra siğilin üzerine yerleştirip bir süre bekletin. Siğil kaybolduktan sonra bu uygulamayı sonlandırın.

 

Siğil Kökü Nasıl Çıkarılır?

Siğil Kökü Nasıl Çıkarılır
Siğil Kökü Nasıl Çıkarılır

 

Siğil kökünü çıkarmak için mutlaka uzman bir hekim tarafından işlemin yapılması gerekir. Evde kendiniz çıkarmak için denememelisiniz. Doktorlar öncelikle siğil üstünde birikmiş keratin dokuyu kurutur. Bu kurutma işlemi ilaçla gerçekleşir. Keratin doku kuruduktan sonra bir bistüri yardımıyla siğil kökü çıkarılır.

Yorum yapın