Boyun Fıtığı Bitkisel Tedavi

İnsan vücudunda boyun kısmında 7 tane omurga bulunmaktadır. Bu omurgalar boynun hareketini sağlamaktadır. Omurgalar uzun süre baskıya maruz kaldığında şekil bozukluklarına uğramaktadır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber iş hayatı çoğunlukla masa başında ve bilgisayar üzerinde yapılmaktadır. İnsanların yapacağı işleri makinaların yapmaya başlamasıyla sabit durma pozisyonları ortaya çıkmıştır.

Gün içerisinde 7-8 saat bilgisayar başında çalışan bireyler bu sıkıntıya en çok maruz kalan hastalardır.

Bunun yanında arabaların hayatımızın merkezine girmesi ile hemen her yere araba ile gidilmekte ve direksiyon başındaki sabit pozisyon yine duruş bozukluğuna sebebiyet vermektedir. Uzun süre sabit kalan bireylerin omurlarında kayma ve zarar ortaya çıkmaktadır.

Boyun fıtığı basit bir rahatsızlık olarak görülse de dikkat edilmediğinde çok büyük sorunlara yol açabilecek bir rahatsızlıktır.

Boyun fıtığı ortaya çıktığı andan itibaren boyun ve ense kısmında dayanılmaz ağrılar meydana gelmektedir. Kişiler iş yapamaz ve boyunlarını rahat hareket ettiremez durumuna gelmektedirler.

Boyun fıtığı için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavilerden bazıları doğal bazıları ise cerrahi operasyonlardır.

Çok riskli bir alanda olan boyun fıtığı için cerrahlar her zaman ameliyat önermezler. Ameliyat sonucunda çok daha büyük sıkıntıların ortaya çıkacağını bilen cerrahi ekipler son raddeye gelmeyene kadar ameliyat tavsiyesinde bulunmazlar.

Bunun yerine doğal çözümler zararsız, ağrısız ve kolay bir tedavi ortamı oluşturmaktadır. Bu sebeplerden ötürü doktorlar ilk olarak egzersizler ile kişilerin bu sıkıntılarından kurtulmalarına yardım etmektedir.

 

Boyun Fıtığına Bitkisel Çözüm

 

Kilo alma, gebelik, sabit durma gibi birçok sorun sonucunda oluşan fıtığı doğal yöntemler ile iyileştirmek oldukça önemlidir.

Fıtık olan bölgenin soğuktan uzak tutulması gerekmektedir. Özellikle kış aylarında ütü veya kalorifer yardımı ile havlu ısıtarak boyun bölgesine tampon yapılmalıdır. Bu şekilde kas ve kemiklerin gevşemesi sağlanır ve ağrılar bir süre dinlendirilir.

Gün içerisinde ağırlık taşıma veya sabit durma ile alakalı işlerde çalışanlar mutlaka egzersizler yaparak surumu düzeltmeye çalışmalıdır.

Diğer bir doğal çözüm ise yüzmedir. Yüzme sporu esnasında doğru hareketler uygulandığında kayan omurlar tekrar yerine oturmakta ve sıkıntı ortadan kalkmaktadır.

Egzersizlerin yanında bitkisel ürünler de sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olacak niteliktedir. Ağrıyan bölgeye sızma zeytinyağı masaj ile sürüldüğünde büyük rahatlama duyulduğu fark edilecektir.

Sülfat ve magnezyum bakımından oldukça zengin olan epsom tuzu da boyun ağrılarını iyileştiren diğer bir bitkisel üründür.

 

İbrahim Saraçoğlu Boyun Fıtığı Bitkisel Tedavi

 

İbrahim Saraçoğlu Boyun Fıtığı Bitkisel Tedavi
İbrahim Saraçoğlu Boyun Fıtığı Bitkisel Tedavi

 

Günümüzde hastaların büyük bir oranının tedavi yöntemlerini doğal ürünlerde araması neticesinde ortaya birçok tedavi ürününü çıkarmıştır. Tıbbi tedavilere oranla hiç risk taşımamasının yanında hesaplı bir yöntem olması da bu tedavilerin tercih sebebi olmasına zemin hazırlamıştır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu diğer birçok hastalığa bulduğu gibi boyun fıtığına da çözümler bulmaktadır. Atkuyruğu olarak bilinen bitki aktarlardan kolayca temin edilmektedir.

Bu bitki ameliyata gerek olmadan boyun fıtığını çözebilecek bir seviyededir. Gerçek adı kırkkilit olan bu ot düzenli kullanıldığında fıtığın kesin çözümü olarak nitelendirilmektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu ot için çeşitli uyarılarda bulunmuştur. Öncelikle otun taze olması gerekmektedir. Raftaki ömrü bir yılı geçen paketler kullanılmamalıdır.

Aktarlardan veya marketlerden temin etme yerine imkanı olanlar için ormanlarda olan kırkkilit otlarının alınması önerilmektedir. Bu ottan yapılan kür masaj yapılarak düzenli kullanıldığında kaliteli sonuç vermektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Fıtığı Yok Eden Bitki

 

İbrahim Saraçoğlu Fıtığı Yok Eden Bitki
İbrahim Saraçoğlu Fıtığı Yok Eden Bitki

 

Daha öncede bahsedildiği gibi İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bitki kırkkilit otu olarak bilinmektedir. Oldukça kolay bir tarifi olan kırkkilit otunun yapılışı şu şekildedir:

Bir bardak sıcak suya bir yemek kaşığı kırkkilit otu atılmaktadır. 5 dakika kaynadıktan sonra ateşten alınan karışım soğumaya bırakılır. Sıcaklığının gittiğinden emin olunduktan sonra

Hazırlanan bu karışım derin bir kaseye alınmalıdır. Daha sonra boyun bölgesine masal yoluyla sürülmelidir. Masajı yapacak olan kişi ellerini bu suya batırarak bölgeye sürmelidir.

Bu uygulama 15 kez tekrarlanmalıdır. Enseden bele kadar bu şekilde tüm omurgaya sürüldüğünden emin olunmalıdır. Bu tedavi oda sıcaklığında yapılmalıdır.

Tedavinin düzeni oldukça önem taşımaktadır. Molalı bir düzen oluşturulduysa bir gün kırkkilit otu suyu diğer gün ise ardıç yağı bölgeye sürülmelidir. Bu şekilde 1 ay boyunca düzenli kullanıldığında fıtıktan tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Mucizevi olan bu ürünler sayesinde ameliyatsız, ağrısız, sancısız ve hesaplı bir şekilde fıtık tedavisi yapılmış olmaktadır.

 

Zeytinyağı Boyun Fıtığına İyi Gelir Mi

 

Zeytinyağı Boyun Fıtığına İyi Gelir Mi
Zeytinyağı Boyun Fıtığına İyi Gelir Mi

 

Çözümü doğal ürünlerde olan boyun fıtığı için önerilen bir başka bitkisel ürün de zeytinyağıdır.

Birçok hastalığın dermanı olan zeytinyağı fıtık tedavisi için de önemli bir silahtır. Düzenli olarak ağrıyan bölgeye masaj yardımı ile sürüldüğünde ve ardından bir bez ile bölge sarıldığında ağrıların büyük kısmının geçtiği görülmektedir.

 

Boyun Fıtığı Kesin Çözüm

 

Boyun Fıtığı Kesin Çözüm
Boyun Fıtığı Kesin Çözüm

 

Boyun fıtığı için yazının yukarısında bahsedildiği gibi kesin çözüm olan otlar bulunmaktadır. Atkuyruğu veya kırk kilit otunun düzenli kullanımı sonucunda kesin çözüm olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır.

Her ne kadar kesin çözüm olsa ve yan etkileri olmasa da yine de bir uzman görüşü alınmadan kullanılmaması önerilmektedir.

 

Yorum yapın