Canan Karatay Parazit Tedavisi

Parazitler bağırsaklarda yıllarca belirti vermeden yaşayabilirler. Ancak genellikle karın ağrısı, ishal, mide bulantısı ya da kusma, gaz veya şişkinlik, dizanteri, rektum veya vulva çevresinde döküntü veya kaşıntı, mide ağrısı veya hassasiyet, yorgunluk, kilo kaybı, dışkıda solucan geçirmek gibi belirtiler gösterebilir. Prof. Dr. Canan Karatay parazit tedavisi için ne tür tavsiyelerde bulunduğunu görmek için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Canan Karatay Parazitten Kurtulmanın Yolları

Canan Karatay Parazitten Kurtulmanın Yolları
Canan Karatay Parazitten Kurtulmanın Yolları

Prof. Dr. Canan Karatay parazitlerden kurtulmak ve bağırsak sağlığı için şu sözlere yer verdi:

“Doğal ve sağlıklı beslenme bağırsak sağlığımız için önemlidir. Bağırsaklarımız nasıl biliyor musunuz? Yüzeyini açtığımız zaman, bir futbol sahası büyüklüğünde. Kalın bağırsak, ince bağırsak, midemiz hepsi dâhil. Bağırsaklarımızın üzerinde de tüyler var. Bu tüyler parçalandığı zaman, bağışıklık sistemi çöktüğü için vücutta hastalıklar başlıyor. Bir de bağırsak hücreleri parçalandığı için doğal dahi yesek, yediğimiz hiçbir şey hazmolmuyor. Küçük moleküllere indirgenemiyor. Bağırsaklardan geçiyor, parçalanmış olduğu için kana gidiyor ama vücut bunu, yabancı bir cisim olarak algılıyor ve hücum ediyor. Buna geçirgen bağırsak sendromu deniliyor. Buna neden olan ise genellikle şeker ve glutendir. Bu sebeple, ‘Ekmek yemeyin ve şekerden kesinlikle uzak durun!” dedi.

Parazitlerden Nasıl Kurtuluruz Canan Karatay

Parazitlerden Nasıl Kurtuluruz Canan Karatay
Parazitlerden Nasıl Kurtuluruz Canan Karatay

Bağırsak parazitlerinden kurtulmak için Canan Karatay, bazı gıdalardan yararlanabileceğini bildirdi. Parazitleri yok etmek ve temizlemek için etkili 9 gıda şunlardır:

Sarımsak

Mantar, bakteri, virüs, kanser ve parazit gibi birçok zararlılara karşı etkili olan sarımsak, ağır metalleri vücuttan temizler ve ayrıca sivrisinek, kene gibi parazitlere karşı etkili bir besindir.

Badem

Bademde bulunan yüksek yağ asidi konsantrasyonu sayesinde özellikle bağırsaklardaki parazitlerin büyümesini önlemeye yardımcı oluyor.

Kekik

Kekik, bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudu dışardan gelecek zararlı etkenlere karşı koruma sağlar. Ayrıca kekik yağı ise, bağırsaktaki mikrobik ortamı eski haline getirir, paraziter,enfeksiyonlardan kansere kadar her şeye karşı etkilidir.

Karanfil Yağı

Bağırsaktaki solucanlar ve yumurtaları yok etmek için faydalıdır. Ayrıca vücuttaki parazit yumurtalarını yok eden tek besin olduğu söylenmektedir.

Ceviz

Kan ve bağırsakları temizleyen besinler arasında bulunmaktadır.

Nar

Narın içinde bulunan beyaz lifli kısım, özellikle bağırsak problemlerini gidermede etkilidir. Acı da olsa beyaz kısımları tüketilmelidir.

Yaban Mersini

Bağırsaktaki zararlı mikroorganizmaları yok etmeye yardımcı olur. Ayrıca bağırsak enfeksiyonları ve bağırsak solucanları için de etkilidir.

Canan Karatay Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır?

Canan Karatay Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır
Canan Karatay Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır

Prof. Dr. Canan Karatay “Mutluluk hormonu olarak bildiğimiz serotoninin yüzde 90’ı bağırsaklarımızdaki dost bakteriler tarafından üretiliyor. Bu bağlamda lahana, karnabahar, turp, soğan, sarımsak gibi doğal prebiyotikler ve doğal ev yoğurdu, doğal fermantasyon sirke, doğal turşu, şirden mayalı peynir gibi doğal probiyotikler sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz olarak hayati önem arz ediyor. Bunun için istikbal bağırsaklardadır” sözlerine yer verdi.

Yorum yapın