Crp Yüksekliği Bitkisel Tedavisi

Crp yüksekliği C-reaktif protein seviyesinin yükselmesi durumunda kullanılan bir terimdir. Bu durum vücutta iltihaplanma olduğunu göstermektedir. Crp yükselmesinin birçok farklı sebebi olmaktadır.
Kronik iltihaplı hastalıklar, kalp damarlarındaki problemler, travma sebebiyle, doku hasarı, eklem iltihabı, sigara veya kanser sebebiyle crp yükselebilir. Sebebinin bulunması sayesinde tedaviye yönelik işlemlere başlamak mümkün olmaktadır.
Crp yükselmesi kanda bakılan değer ölçümleriyle anlaşılabilir. Crp akciğerde üretildiği için akciğer hastalıkları oluşması durumunda üretimi azalmaktadır.
Genç ve sağlıklı olan kişilerde olması gereken değer 1,0 mg/L’dir. Yaşla beraber bu değer 2,0 mg/L olarak değişir. Bu değerler kadın veya erkek cinsiyetine göre değişkenlik göstermektedir.
Crp yükseldiğinde bazı belirtiler gözlenmektedir. Bunlardan bazıları; halsizlik, vücutta şişlik ve ağrı, ateş yükselmesi ve kızarıklık olarak sayılabilir.
Crp yükseldiğinde bazı hastalıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Bu hastalıklar arasında; inme, obezite, hipertansiyon, kalp krizi ve hastalıkları yer almaktadır.

Kandaki CRP yüksekliği Nasıl Düşürülür Bitkisel Çözüm


Kandaki crp yüksekliği düşürülmesi için antioksidan besinlerin tüketimi arttırılmalıdır. Aynı zamanda beslenme düzeni ve egzersiz bir arada olduğunda crp değerinin daha çabuk düştüğü gözlenmektedir.
Kafein ve nikotinden uzak durmak ve ıspanak gibi antioksidan besinleri daha fazla tüketmenin de yararları bilinmektedir.
Paketli gıda tüketimini azaltmak veya mümkünse hiç tüketmemek, günlük hareketi arttırmak ve vücuttaki iltihabı azaltacak bir beslenme düzeni oluşturmak sayesinde daha sağlıklı bir hayat yaşamanız mümkün olur.

Crp yüksekliği Kaç Günde Düşer


Crp yüksekliği sebebi bulunarak tedaviye başlandıktan sonra yaklaşık olarak 3-5 gün içinde normal değerine dönebilir. Bunun için hayatınızda ve beslenmenizde küçük değişiklikler yapmanız yeterlidir.

Önemli olan konu nedeninin bulunmasıdır. Kandaki değerlerinize göre tespit edilmesi kolay olur. İzlenmesi gereken yol hastalığı tetikleyen sebebi bulup buna göre bir tedavi yöntemi oluşturmaktır.

Crp Düşürmek için Ne Yemeli

Crp düşürmek için yenilmesi gereken besinler arasında ıspanak, dut kurusu, limon, zerdeçal, ceviz ve sarımsak sayılmaktadır.
Dut kurusu kürü için yarım litre içme suyuna 5 yemek kaşığı dut kurusu koyup kısık ateşte kaynatılır. Soğuduktan sonra sabah ve akşamları birer bardak içerek tüketmeniz önerilir. 25 gün boyunca kullanılması sayesinde crp değerinin düştüğü gözlenmiştir.
Sarımsak antibiyotik etkisi bilinen güçlü bir besindir. Çiğ olarak veya yemeklerde tüketilmesi sayesinde crp değerlerini düşürdüğü bilinmektedir.
Ispanak antioksidan özelliği ile tüketilmesi önerilen besinlerdendir.
Limon salatalarda veya limon suyu olarak tüketilebilir. Kanı sulandırma ve vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırma etkisi sebebiyle tercih edilir.
Cevizi düzenli olarak tüketen kişilerde iltihaplanmanın temizlendiği ve crp seviyesinin düştüğü gözlenmiştir.
Zerdeçalda yemeklere katılarak veya yoğurtla tüketildiğinde kandaki iltihaplanmanın düşmesine ve vücudun temizlenmesine katkı sağlayan bir besindir.
Besinlerin tüketilmesi, egzersiz ve doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemleri sayesinde kandaki crp seviyesini düşürerek daha sağlıklı bir hayat sürmeniz mümkün olmaktadır.

Yorum yapın