Dizdeki Kireçlenmeye Bitkisel Çözüm

Dejeneratif bir eklem hastalığı olarak bilinen osteoartrit halk dilinde kireçlenme olarak bilinmektedir. Günümüzde en çok 50 yaş üzeri bireylerde sık görülen bir eklem rahatsızlığıdır. Kireçlenme olayı vücudun birçok yerinde görülebilmektedir. Ancak en çok eller, kalça diz ve omurgalarda görülmektedir.

Kireçlenmede eklem ile kıkırdak yapısında bozukluk oluşmaktadır. Bu bozukluğun sonunda eklem kıkırdağının altında yer alan kemiğin dokusunda bozulmalar meydana gelmekte ve bu bozulmalar dayanılmaz ağrılara neden olmaktadır.

Kemikteki büyümeler ve eklem kenarlarındaki çıkıntılar eklemlerin doğal yapısını iyice bozmakta ve hareketlerde kısıtlamalara sebep olur.

 

Kireçlenme Belirtileri;

 

 • Çömelip kalkmada dizlerde aşırı ağrı yaşanması
 • Dizlerde bazı hareketleri yapamama, kilitlenme ve eklemlerden ses gelmesi
 • Yürüme ve merdiven inip çıkmada diz ağrıları olması
 • Dizleri kırarak oturamama
 • Nadir de olsa dizlerde şişlik oluşması gibi belirtiler ile kendini göstermektedir.

 

Kireçlenme tedavisi araştırmalarında saptanan sonuçlardan biri bitkisel ve doğal ilaçların kimyasal tedavilere göre daha iyi bir sonuç verdiğidir.

 

Bitkisel ürünler kullanarak vücudun da kendi kendini onarma mekanizmaları devreye girerek daha olumlu sonuçlar alındığı görülmektedir. Kireçlenme tedavisinde en çok kullanılan doğal yöntemlerden biri PRP tedavisidir.

PRP tedavisi kas ve iskelet sistemi hastalıklarında dokuları tamir edici bir yapıdadır. PRP hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır. Kişinin kendi kanından hazırlandığı için doğal bir yöntem olarak bilinmektedir. PRP bir ağrı kesici değil hastalığı tedavi eden bir yöntemdir.

Bunun yanında birçok bitkisel ilaçla da bu sorun ortadan kaldırılabilir.

 

İbrahim Saraçoğlu Kireçlenmeye Bitkisel Çözüm

 

İbrahim Saraçoğlu Kireçlenmeye Bitkisel Çözüm
İbrahim Saraçoğlu Kireçlenmeye Bitkisel Çözüm

 

Günümüzdeki hastalıkların çoğu tıbbi tedaviler ile çözülememekte veya çözülen hastalıklar da ilaç kullanımı esnasında başka sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için bitkisel kürler ile tedavi yöntemleri deneyen doktorlar bulunmaktadır.

Bu doktorlardan en çok tedavi bulan ve hastaları bitkisel yollar ile tedavi eden Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’dur. İbrahim Saraçoğlu diğer tariflerin aksine her zaman kesin çözüm sloganıyla kürler hazırlamaktadır. Tıbbın zorlandığı ve tamamen iyileştiremediği rahatsızlıklardan olan kireçlenmeye dikkat çeken İbrahim Saraçoğlu vereceği tarif ile kısa zamanda iyileşme vaat etmektedir.

Çınar yaprağı kürü ile kireçlenmeden tamamen kurtulmanın mümkün olduğunu belirten Saraçoğlu cerrahi müdahaleler yerine bunu önermektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Çınar yaprağı Kürü Tarifi

 

İbrahim Saraçoğlu Çınar yaprağı Kürü Tarifi
İbrahim Saraçoğlu Çınar yaprağı Kürü Tarifi

 

1 bardak su kaynamaya bırakılır. Su kaynadıktan sonra içerisine 2 yemek kaşığı kadar kurutulmuş ve parçalanmış çınar yaprağı atılır. Yapraklar içine atıldıktan sonra 1 dakika daha kaynatılır. 1 dakikadan sonra ateşten alınan karışım ılımaya bırakılır.

10 dakika dinlendikten sonra yapraklar süzülmek suretiyle içerisinden alınır. Sıcaklık bakımından içilecek seviyeye geldiğinde içilmelidir. Bu karışım haftada bir kez tekrarlandığı zaman kireçlenme sorunu tamamen ortadan kalkacaktır.

 

Diz Kireçlenmesine Ne İyi Gelir

 

Diz Kireçlenmesine Ne İyi Gelir
Diz Kireçlenmesine Ne İyi Gelir

 

Diz kireçlenmeleri günümüzde 50 yaş üstü kadınlarda sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın önüne geçmek için öncelikle fazla kilolardan kurtulmak gerekir. Bununla beraber uzun yıllar hareketli olan insanların aniden çalışma hayatını bırakarak hareketlerinin kısıtlanması da kötü etki etmektedir.

Bu bakımdan birey kendi yaşına uygun olacak şekilde her gün egzersizler yaparak eklem ve kemiklerin körleşerek rahatsızlanmasının önüne geçmelidir.

Kireçlenme rahatsızlıklarına odlukça iyi gelen bitkilerin içinde zerdeçal, zencefil, kuşburnu ve şeytan pençesi bulunmaktadır. Ancak bu bitkilerin direkt çay olarak içilmesi gerekli faydayı vermeyecektir. Bunun yerine bu bitkilerden kürler hazırlanarak dize masaj ile uygulanması doğru kullanım olacaktır.

 

Kireçlenmeye İyi Gelen Kremler

 

Kireçlenmeye İyi Gelen Kremler
Kireçlenmeye İyi Gelen Kremler

 

Günümüzde sıkça görülen bir rahatsızlık olması halk arasında çok fazla araştırılmasına neden olmaktadır. Kireçlenme için kullanılan birçok krem bulunmaktadır. Bu kremler anlık olarak büyük bir rahatlık vermektedir. Bu kremler temin edilse bile bir uzman onayı olmadan tüketilmemelidir.

 

Kireçlenme Tedavisinde Kullanılan Kremler

 

 • Bengay krem iltihap kurutucu ve ağrı kesici olması nedeniyle sıkça kullanılan bir kremdir. Ağrılı bölgede serinlik hissi vermekte ve damarları gevşetmektedir. Bu da büyük bir rahatlık hissinsin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Ağrılı bölgeye günde en fazla 2 veya 3 kez ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Ancak doktora danışmadan alınmamalıdır.
 • Dolgit krem iltihaplanama, ağrı ve kas dokusu hasarlarında kullanılır. Doktor tarafından bir tavsiye verilmediği takdirde ince bir tabaka halinde ağrılı bölgeye sürülmelidir. Günde en fazla 2 veya 3 kez kullanılmalıdır.

 

Kireçlenmeye İyi Gelen Yağlar

 

Kireçlenmeye İyi Gelen Yağlar
Kireçlenmeye İyi Gelen Yağlar

 

İnsan vücudunda sürekli aşınmalar ve sert vakalar yaşanmaktadır. Ancak bu durum çoğu zaman kendi kendini tedavi ederek onarmaktadır. Onarmanın yetersiz kaldığı durumlarda kireçlenmeler meydana gelmektedir.

Bu kireçlenmelerden kurtulmak için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin tamamen doğal ve bitkisel olması yaşlı sağlığı için hayati önem taşımaktadır. Bu doğal ürünlerin içinde önemli görevlerde bulunan önemli yağlar bulunmaktadır. Kireçlenmeye iyi gelen yağlar:

 

 • Pelesenk yağı
 • Susam yağı
 • Menekşe yağı
 • Buğday yağı
 • Biberiye yağı
 • Çörekotu yağı

 

Bu gibi bitkisel yağlar hem yemeklerde kullanılarak hem de direkt olarak dizelere masaj yapılarak sürüldüğünde rahatlama hissi verecek zamanla diz ağrılarının geçtiği görülecektir.

Yorum yapın