Egzama Bitkisel Tedavi Yöntemleri | İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü

Egzama deri üzerinde oluşan bir cilt problemidir. Bu cilt hastalığı deride kaşıntı, kızarık ve kabarcıklar oluşmasına sebep olmaktadır. Deride kuruluklar oluşturmakta ve buna bağlı olarak ortaya birçok sorun çıkarmaktadır. Genellikle el ve kol bölgesinde oluşan bu kabarcıkların içi su dolu olması sebebiyle kaşıntı ve rahatsızlık hissi vermektedir.

Egzamanın ortaya çıkmasının birden çok sebebi bulunmaktadır. Bu rahatsızlık çoğu zaman kişilerde kronikleşerek daha büyük sorunlara sebebiyet vermektedir. Egzama oluşumunun sebebi bilinmediği için tedavi yöntemleri de buna bağlı olarak farklı olmaktadır.

Hastalıklar çoğunlukla tedavi edilirken buna sebep olan durumlar saptanmaktadır. Hastalığı oluşturan sebebe bağlı olarak bir tedavi yöntemi geliştirilir ve hastanın tedavisine başlanır. Ancak egzamada bu durum değişiklik göstermektedir. Hastalığın sebebinin saptanamaması tedavinin değişiklik göstermesine sebep olmaktadır.

Diğer birçok hastalığın tedavisinde olduğu gibi egzamada da bitkisel yöntemler ile tedavi oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. Bitkisel ilaçlar ile yapılan tedaviler hem kısa sürede sonuç vermekte hem de kişide yan etkiler çıkmasının önüne geçmektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Egzama Bitkisel Tedavi

 

İbrahim Saraçoğlu Egzama Bitkisel Tedavi
İbrahim Saraçoğlu Egzama Bitkisel Tedavi

 

Bitki ve meyveler üzerinde çalışan ve bu ürünlerden doğal kürler oluşturan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi için de doğal ilaçların önemine dikkat çekmektedir.

Bitkisel ilaçların mucizevi yanlarının bulunduğu ve tedavi süresince kişinin bünyesine de fayda vermektedir. Yan etki oluşturmamasının yanında vücut sağlığı açısından da fayda veren bitkisel kürlerin kullanımının önemine dikkat çekilmektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu bitkisel kür tarifi;

 

  • Yarım litre su ve bir avuç dolusu beyaz dut kurusu temin edildikten sonra su kaynamaya bırakılır.
  • Kaynayan suyun içerisine beyaz dut kurusu atılır. Tencerenin ağzı kapatılır. 6 dakika kaynamaya bırakılmalıdır. Ancak fokur fokur kaynamasının önüne geçilmelidir.
  • 6 dakikalık kaynama sürecinden sonra karışım ılımaya bırakılır.

 

Soğuma derecesine gelmeden önce hafif yakıcı bir ılıklıkta olan karışımın içine egzamalı bölge koyulmalıdır. Egzama elde ise eli ılık olan tencerenin içine koyarak içindeki dutları da elde ezerek bu bölgelere sürme işlemi yapılmalıdır.

Suyun hafif soğumasıyla birlikte tencere tekrar ateşe konulu ve kısık ateşte ısınması beklenir. Bu esnada el hala karışımın içinde olmalıdır.

Elin yanmasına sebebiyet vermeyecek şekilde bu işlem 15 ile 20 dakika arasında yapılmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonra eller bir saat boyunca yıkanmamalıdır. 1 saatten sonra eller normal su ile yıkanabilir.

İki günde bir yapılan bu işlem 5-6 kullanımdan sonra kesin çözüm verecektir. Düzenli kullanıldığı takdirde mucizevi olan bu kür sayesinde egzamadan tamamen kurtulmanın yanında pamuk gibi ellere de sahip olduğunuzu göreceksiniz.

5 veya 6 kullanımdan sonra egzamalı bölgede hiçbir değişiklik yoksa bu hastalığın egzama olmadığı bilinmelidir. Çünkü egzama için kullanılan bu kür kesin sonuç vermektedir. Uygulama esnasında ellerin yanmamasına dikkat edilmelidir. Elin dayanacağı en yüksek ısıdan sonra karışım ateşten alınmalıdır.

 

Egzama Tedavisi Aspirin Kürü

 

Egzama Tedavisi Aspirin Kürü
Egzama Tedavisi Aspirin Kürü

 

Egzamaya yakalanan kişiler birçok alternatif yöntem düşünmektedir. Tıbbi tedaviden sonuç alamayan hastalar başka tedavilere yönelmektedir. Halk arasında oldukça faydalı olduğu konuşulan bu tedavilerden biri de aspirindir. Eczaneden reçetesiz olarak da alınan aspirin ile egzama tedavi edilebilir. Egzama aspirin kürü için 1 çay bardağı ılık su ve 10 adet aspirin temin edilmelidir. Ilık suyun içinde aspirinler eritilir. Daha sonra bir pamuk yardımı ile egzamalı bölgeye nazikçe sürülür.

Diğer bir yöntem ise 10 adet aspirin ezilir daha sonra bir kutu vazelinin içine karıştırılarak egzamalı bölgeye sürülmektedir. Yan etki görüldüğü takdirde bir cilt uzmanına başvurmak gerekmektedir.

 

Egzamaya Limon Sürülür Mü

 

Egzamaya Limon Sürülür Mü
Egzamaya Limon Sürülür Mü

 

Can yakıcı ve kaşıntılı bir hastalık olan egzama için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavilerden biri de birçok hastalığın tedavisinde kullanılan limon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Limon içerdiği asit nedeniyle egzamalı alana sürüldüğünde can yakıcı bir durum yaşanabilir. Ancak içinde barındırdığı asitler sayesinde mikropların ölmesine yardımcı olduğu için egzama için de kullanılabilir.

 

Egzamaya İyi Gelen Sabun

 

Egzamaya İyi Gelen Sabun
Egzamaya İyi Gelen Sabun

 

Günümüzde sık olarak görülen cilt hastalıklarından biri de egzamadır. Egzama tedavisinde kullanılan sabunlar bulunmaktadır. Bu sabunların kimyasal maddeler içermemesine dikkat edilmelidir. Egzama tedavisinde kullanılan en yaygın sabun bıttım sabunudur. Bıttım sabunu içerdiği vitaminler açısından egzama tedavisinde başvurulacak en kaliteli sabundur.

 

Egzama Nasıl Çabuk Geçer

 

Egzama tedavisinin hızlı sonuç vermesi için tedavi ile beraber dikkat edilmesi gereken hususlar da bulunmaktadır. Öncelikle kişisel beden temizliğine önem verilmelidir. Eller ve ayaklar sık sık yıkanmalıdır. İçinde bulunulan ortamın havalandırılması gerekmektedir. Duş alırken kimyasal değeri yüksek ürünler kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Egzama tedavi süresince temizliğe önem verilmesinin yanında beslenme alışkanlıkları da düzene konulmalıdır. Egzamayı tetikleyecek ve oluşumuna yardımcı olacak besinler tüketmekten kaçınılmalıdır. Portakal suyu, greyfurt suyu, turşu, tuzlu ve baharatlı yiyecekler tüketilmemelidir. Bunlara dikkat edildiği takdirde tedavinin erken sonuç vermesi mümkün olmaktadır. Bunun yanında cildin nemli tutulması gerekmektedir.

 

Yüzdeki Egzamaya Kesin Çözüm

 

Yüzdeki Egzamaya Kesin Çözüm
Yüzdeki Egzamaya Kesin Çözüm

 

Yüz bölgesi vücutta hassas olan bölgelerden biri olduğu için kullanılan ürünler dikkatle seçilmelidir. Bu ürünlerin tahriş etmeden uzak ve doğal olması önem taşımaktadır. Yüzde egzama oluşumu başladığında doğal ürünler kullanılmalıdır.

Yüz egzaması için etkili olan doğal ürünler:

  • Aloe vera
  • Salatalık
  • Beyaz Dut
  • Papatya
  • Zerdeçal
  • gibi ürünlerden doğal maskeler yaparak yüze uygulama yapılabilir.

Yorum yapın