Helikobakteri Bitkisel Tedavisi

Helikobakteri dünyada en çok görülen enfeksiyonlardan biridir. Mide ile onikiparmak bağırsağı arasına giren bir enfeksiyon türüdür. Bu alanda biriken enfeksiyon iltihap oluşturur ve daha sonra mide ülserine dönüşmektedir. Doğru zamanda erken tanı konmayan ve tedavi edilmeyen bu bakteriler daha sonra kansere bile yol açabilmektedir.

Dünyada en yaygın olan enfeksiyonlardan biri olsa da çoğu kişide hiçbir belirti göstermediği için tespit edilememektedir. Belirti göstermeyen kişilerde hiçbir sorun gözlenmemektedir. Bazı kişilerde ise mide ve duodenal ülserler de dahil olmak üzere birçok soruna sebep olmaktadır. Bu bakımdan belirtileri görüldüğü takdirde hızlı bir şekilde tedavi yoluna gidilmelidir.

 

Helikobakteri Enfeksiyonunun Sık Görülen Belirtileri

 

Helikobakteri enfeksiyonu sık görülen belirtileri şunlardır;

  • Genellikle midenin üst kısmında ağrı ve sızı olması
  • Çok az yemek yendiği halde tok olma hissinin yaşanması
  • Midede şişlik oluşması
  • Duedonal ülser türünde yemek yedikten hemen sonra tekrar acıkma hissi veya gece açlık krizleri ile uykudan uyanma
  • İştah eksikliği
  • Bulantı ve kusma gibi belirtiler ile kendisini göstermektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Helikobakteri Nasıl Yok Edilir

 

İbrahim Saraçoğlu Helikobakteri Nasıl Yok Edilir
İbrahim Saraçoğlu Helikobakteri Nasıl Yok Edilir

 

Midede gastrit ve ülseri tetikleyen bir bakteri olan helikobakteri pilori tedavisi yapılmaz ise büyük sorunlar doğurabilecek bir rahatsızlıktır. Sindirim rahatsızlıklarını büyük oranda doğal ürünler ile tedavi eden Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu helikobakteri için de önemli bilgiler vermektedir.

Helikobbakteri tedavisinde en güçlü silah olarak brokoli bitkisi işaret edilmektedir. İçerisinde bulunan antibiyotik değerleri sayesinde helikobakteriyi hızlı ve doğal yollarla çözmektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Brokoli Kürü Tarifi

 

İbrahim Saraçoğlu Brokoli Kürü Tarifi
İbrahim Saraçoğlu Brokoli Kürü Tarifi

 

150-200 gram brokoli küçük küçük doğranmalıdır. 1 bardak soğuk su ekleyerek ağzı kapalı bir şekilde tencerede 5 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra bu karışım kaynayıp ılıdıktan sonra süzülerek suyu içilmelidir. Hızlı bir şekilde çözüm bulunacak ve hastalığın iyileştiği görülecektir.

Diğer bir ilaç ise U vitaminidir. U vitamini lahanadan elde edilen bir vitamindir. Brokoli bulamayanlar için lahana aynı şekilde kullanılarak tedavi uygulanabilir.

 

İbrahim Saraçoğlu Aynı Safa Kürü Helikobakter

 

İbrahim Saraçoğlu Aynı Safa Kürü Helikobakter 
İbrahim Saraçoğlu Aynı Safa Kürü Helikobakter

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun diğer bir doğal tedavi ürünü ise portakal nergizi olarak bilinen aynı safa bitkisidir. Özellikle midedeki gastrit ve ülser tedavisinde oldukça etkili bir ilaçtır.

Bunun çayı yapılarak günde 2 veya 3 defa içilmelidir. Midedeki gastrit ve ülserin sebep olduğu yarayı kapatmada etkin rol almaktadır. Aynı safa bitkisi çayı en az 21 gün üst üste içilmelidir. Bunun üzerine brokoli suyu da tüketildiğinde helikobakter pilorinin tamamen iyileştiği görülecektir.

 

Helikobacter Pylori İçin Hangi Probiyotik

 

Helikobakteri tedavisi için hangi probiyotiklerin kullanılacağı yönünde yoğun araştırmalar yapılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus Fermentum, L. Casei, L Breviss bakterilerinin olumlu yönde etki yarattığı gözlenmiştir.

Bunun yanında yeşil çayın helikobakteri bakterilerinin büyümesini engellediği ortaya çıkmıştır. Meyan kökünün de tedavide uygun olduğu söylenmektedir. Her hastalığa şifa olan zeytinyağı ile kudret narı karışımı da yine mide hastalıkları ve helikobakteri için doğal ve kaliteli bir tedavi ürünüdür.

 

Ahmet Maranki Mide Mikrobu Tedavisi

 

Ahmet Maranki Mide Mikrobu Tedavisi
Ahmet Maranki Mide Mikrobu Tedavisi

 

Ülkemizde her 10 kişiden 6’sında görülen mide rahatsızlıkları tedavisi için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Doğal ürünler ile hastalara şifa yolları açan doktorlardan olan Ahmet Maranki de şifalı kürler ile hastalara yardımcı olmaktadır.

Mide rahatsızlıklarının ortaya çıkma sebepleri birbirinden farklı olmaktadır. Ama çoğunlukla temizliğin iyi yapılmadığı alanlarda bu sorunlar ortaya çıkmaktadır. Ahmet Maranki tedavi kürleri:

Her sabah çiğ patates ve çiğ lahananın suyu sıkılarak bir bardak olacak şekilde 3 hafta boyunca içilmelidir.

Diğer bir tedavi ise sinameki otu ve mısır püskülü kürüdür. Mısır püskülü, sinameki otu, kiraz sapı ve süpürge sapı tohumundan birer ölçek olacak şekilde su ile kaynatılır. Daha sonra ılıyan su süzülür ve yemeklerden önce bir bardak içilir.

 

Helikobakter  Ne İle Beslenir? Yasak Yiyecekler Nelerdir?

 

Dünya nüfusunun yarısından fazla kişiye enfekte olan helikobakter hastalığı tedavisi için önerilen besinler bulunmaktadır. Bunun yanında tam tersi olarak helikobakteriyi besleyen ve oluşumunu hızlandıracak besinler de bulunmaktadır. Tedavi süreci ve sonrasında bu besinlerin tüketilmemesi önemle belirtilmektedir.

Helikobakteri tedavisinde sebze ve meyveler sık olarak tüketilmelidir. Ancak etler, baharatlı ve tuzlu yiyeceklerden de uzak durulmalıdır.

Bu hususlara dikkat edildiği ve doğru beslenme ile tedavi uygulandığı takdirde helikobakteri hastalığı kısa süre içerisinde geçmektedir.

 

Yorum yapın