İbrahim Saraçoğlu Kimdir? Kaç yaşında? Aslen Nereli?

İbrahim Adnan Saraçoğlu 1949 yılında Karabük ilçesi Safranbolu’da dünyaya gelen Türk bilim insanıdır. Televizyon programlarıyla adını tüm Türkiye’nin duyduğu ve doğal kürleriyle birçok kişinin derdine çare bulmasını sağlayan bir kimyagerdir. 71 yaşında olan İbrahim Saraçoğlu internette en çok aranan isimler arasında yerini almaktadır.

Bitkilerin insan sağlığına olumlu etkileri ve tedavi yöntemleri konusunda uzman olan Saraçoğlu, lavantanın hepatit B ve hepatit C’ye olan etkilerini ve brokolinin prostatit ve iyi huylu prostat büyümesine olan etkilerini çalışmalarıyla kanıtlayarak tüm dünyaya tanıtmıştır.

İbrahim Saraçoğlu Kimdir

İbrahim Saraçoğlu Kimdir Kaç yaşında
İbrahim Saraçoğlu Kimdir Kaç yaşında

İbrahim Saraçoğlu Kimya eğitimini bitirdikten sonra yüksek lisans ve doktora yapmak için 1982 yılında Avusturya Graz Üniversitesine gitti. Graz Teknik Üniversitesinin Biyoteknoloji ve Mikrobiyoloji bölümlerinde asistanlık görevini yürüttü.

1985-1986 yılları arasında Çukurova Üniversitesinde çalıştı ve 1987 yılında Doçent oldu. 1994 yılında ise Profesör unvanını aldı.

Karl Franzes Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1995-1999 yılları arasında Viyana Teknik Üniversitesinde profesör olarak görev aldı.

AVL Araştırma Merkezinde Metabolit Sensörler konularında araştırmacı ve yönetici olarak çalışmalarını yürüttü.

İbrahim Saraçoğlu’nun kitapları;

  • Anadolu’nun Şifalı Sırları
  • Bitkisel Sağlık Rehberi
  • Tıbbi Bitkiler Rehberi
  • Bitkisel Kürler Rehberi, adı altında dört tane bitkilerin özellikleri ve tedavi yöntemleri hakkında kitabı bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Kaç Yaşında?

İbrahim Saraçoğlu 72 yaşında kimyager, biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanı ve akademisyen olarak halen çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

Katıldığı televizyon programları sayesinde halkımızın bitkisel tedavilere karşı olan ilgisini ve yönelimlerini olumlu yönde etkilemiştir.

Birçok farklı hastalık tedavisi için oluşturduğu bitkisel içerikli ilaçlar ile hastalara şifa olmaktadır.

Bitkilerin değerinin anlaşılması ve amaçlarına uygun olarak kullanıldıklarında ne kadar faydalı olduklarını gösteren birçok çalışmaya imza atmıştır. Bitkisel olarak önleyici ve koruyucu tedavi kavramlarının ve yollarının uygulanması için yaptığı çalışmalarla dikkat çekmiştir.

İbrahim Saraçoğlu Kiminle Evli

İbrahim Saraçoğlu bir zamanlar evli olduğu Arzu Acay’dan 1995 yılında boşandı. Şu an evli değildir.

İbrahim Saraçoğlu Çocuğu Var Mı
İbrahim Saraçoğlu Çocuğu Var Mı
İbrahim Saraçoğlu Çocuğu Var Mı

İbrahim Saraçoğlu eski eşinden iki çocuk sahibidir.

İbrahim Saraçoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanı Mı
İbrahim Saraçoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanı Mı
İbrahim Saraçoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanı Mı

İbrahim Saraçoğlu 27 Ocak 2015 yılından bu yana Cumhurbaşkanı danışmanlık görevini yerine getirmektedir.

Yorum yapın