İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu’nun tırnak mantarı tedavisi için önerdiği aynı sefa kürü; bir avuç aynı sefa bitkisini bir buçuk bardak suyun içine koyup kaynatın. Kaynama süresi 6-7 dakika civarında olmalı ve bu sürede ocaktaki malzemeleri karıştırarak kaynatmanız önemlidir. Sonrasında soğuyunca ayaklarınızın girebileceği büyüklükte bir leğen içine dökerek, ayaklarınızı leğen içine sokmalısınız. 20 dakika bu suda bekleyen ayaklarınızda mantar sıkıntınızın yok olduğunu görebilirsiniz. Bu işlem birer gün arayla tekrar edilebilir.

Ayrıca yine aynı şekilde 2-3 yemek kaşığı aynı sefa bitkisini 2-3 yemek kaşığı suda kaynatıp, lapa haline getirin. Temiz bir tülbente koyarak el ve ayaklarınızda bulunan mantarlı bölgelerde bekletin. Bu karışımın en az 3 en fazla 10 saat süresince el veya ayağınızda kalmasına özen göstermelisiniz.

Tırnak mantarı tedavisinin yanı sıra çoraplarınızın pamuklu kumaştan seçilmesi de çok önemlidir. Bu sayede ayağınız hava alır ve mantar oluşumu engellenir.

Kekik Yağı Tırnak Mantarı İyi Gelir Mi?

Kekik yağı anti bakteriyel özelliği sebebiyle tırnak mantarının yok edilmesinde kullanılan etkili bir bitkisel tedavi yöntemidir. Özellikle havaların ısınması ile açık ayakkabılar giyilmeye başlanır. Tırnak mantarı hoş olmayan görüntüsü ile bayanların sevmediği bir rahatsızlıktır. Kısa sürede çözüm elde edebilmek için kekik yağını birkaç damla olacak şekilde bir pamuğun üzerine dökebilirsiniz.

Sonrasında tırnak mantarının olduğu ayak tırnağınıza veya el tırnağınıza sürerek beklemeniz önerilir. Kekik yağıyla zeytinyağını karıştırarak hazırlayacağınız karışımı da aynı şekilde tatbik ederek el ve ayak tırnak mantarlarından kurtulmanız mümkündür. Karışımı bir saat ayağınızda tuttuktan sonra suda yıkanmanız önerilir.

Tırnak Mantarını Ne Öldürür?

Tırnak mantarını öldüren en etkili bitki olarak çay ağacı yağı gösterilmektedir. Çok uzun yıllardır kullanılan bu bitkinin mantarın oluşması ve varsa yok edilmesinde çok büyük etkisi vardır.

Tırnak mantarından tamamen kurtulmak için çay ağacı yağı pamuğa birkaç damla olarak damlatılır ve sorunlu bölgeye sürülebilir. Aynı zamanda çay ağacı yağı direkt olarak da mantar bulunan el veya ayak tırnağına sürülebilir. Sonrasında tırnağı nazikçe ovmak veya diş fırçasıyla masaj yapmak mantar oluşumunun geçmesi için önemlidir.

Kantaron Yağı Tırnak Mantara İyi Gelir mi

Kantaron yağı antiseptik özelliği sebebiyle mikrop oluşumlarını önleyen bir yapıdadır. Enfeksiyon oluşan bölgelerde ve tırnak mantarlarının tedavisinde kullanılır.

Ayaklar yıkandıktan sonra birkaç damla kantaron yağı sürülerek bekletilmesi sayesinde tırnak mantarından kurtulma şansınız bulunmaktadır.

Yorum yapın