Kandaki İltihap Bitkisel Tedavisi

Kan vücudumuzun işleyişinde önemli bir görevde bulunan bir sıvıdır. Damarlarımızdan temiz bir şekilde akan kana herhangi bir mikrop veya enfeksiyon bulaştığı zaman iltihaplanma oluşur.

Bu iltihap hem sağlığı tehdit eder hem de vücudun normal işleyişini bozar. Kanın iltihaplanması olayına septisemi denmektedir.

Sağlığı önemli bir derecede tehdit eden septisemi vücutta herhangi bir alanda akciğer enfeksiyonu veya deri üzerindeki yaralanmalardan dolayı oluşan bakteriyel bir durumun kana ulaşmasıdır. Bu enfeksiyonun kan dolaşımına ulaşması ile kanda septisemi yani iltihaplanma başlar.

Beden sağlığını tehlikeye atan bu durum karşısında acil önlem almak hayati önem taşımaktadır. İleri seviyelere ulaşan iltihaplanmaların tedavileri de oldukça zor olmaktadır.

Çoğu kez mevsimsel besinler de bu oluşuma sebebiyet vermektedir. Ancak bu durumdaki iltihaplanmalar kısa sürede geçmektedir. Uzun süren iltihaplanmalar için tıbbi destek almak önem taşımaktadır.

 

Kanda İltihaplanma Olduğunun Belirtileri

 

Kanda İltihaplanma Olduğunun Belirtileri
Kanda İltihaplanma Olduğunun Belirtileri

 

 • Kişinin kendini iyi hissetmemesi ve halsizlik
 • Yüksek ateş
 • Mide bulantısı, kusma ve ishal
 • Vücuttaki ani ısı değişimleri
 • Dengesiz beslenme ve yoğun çalışma koşulları
 • Eklem ağrıları
 • Bağırsak iltihabının ortaya çıkması
 • Kireçlenme
 • Kalp rahatsızlıkları

 

Bu gibi belirtiler baş gösterdiğinde acil bir şekilde tedaviye başvurulmalıdır. Kan iltihaplanmaları diğer birçok hastalıkta olduğu gibi erken tanı ve tedavi uygulanmazsa büyük sağlık sorunlarına hatta ölüme sebebiyet verebilmektedir.

Septiseminin ciddi bir komplikasyonu olan sepsis vücudun iltihaplanmasına sebep olur. Bu iltihap kan pıhtılarını oluşturur ve sonunda oksijenin hayati organlara gitmesini engelleyerek kişinin sağlığını tehlikeye atmaktadır.

 

Kandaki İltihabı Ne Temizler Bitkisel Çözüm

 

Kandaki İltihabı Ne Temizler Bitkisel Çözüm
Kandaki İltihabı Ne Temizler Bitkisel Çözüm

 

Ciddi bir rahatsızlık olan kandaki iltihabı temizlemeye yardımcı olan birçok besin bulunmaktadır. Bu besinler tüketildikten sonra mide bulantısı, çok sık tuvalete çıkma ve vücutta ağrı gibi sorunları doğurabilir. Ancak bunlardan korkmamalı ve vücudun tedaviye cevap verdiğinin göstergesidir. Bu nedenle iltihap sökücü doğal besinler tüketilerek mikroplardan kısa sürede kurtulmak mümkün olmaktadır.

Kandaki iltihabı atmaya yarayan besinler;

 • Pulbiber
 • Sarımsak ve soğan
 • Lahana ve ev yapımı yoğurt
 • Taze nane ve maydanoz
 • Beyaz dut ve beyaz dut çayı
 • Kiraz sapı suyu
 • Çilek suyu, mandalina, limon, portakal, greyfurt
 • Bal kabağı, ceviz, somon, ıspanak

 

Zencefil, zerdeçal, kekik yağı, zeytinyağı, yaban mersini ve biber gibi besinler tüketildiğinde kandaki iltihap büyük oranda atılmaktadır. Bu besinlerin sağlıklı olması çok tüketileceği anlamına gelmemektedir. Uzman bir kişi tarafından günde bir miktar belirlenerek bu şekilde tüketim sağlanmalıdır.

 

İbrahim Saraçoğlu Vücuttan İltihap Nasıl Atılır

 

İbrahim Saraçoğlu Vücuttan İltihap Nasıl Atılır
İbrahim Saraçoğlu Vücuttan İltihap Nasıl Atılır

 

Günümüzde insanların yakalandığı rahatsızlıkların birçoğu yanlış ve dengesiz beslenme ile ortaya çıkmaktadır. Hormonlu ve GDO’lu yiyecekler insan hayatını kötü bir şekilde etkilemekte ve yaşam kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır.

Bu sebeplerden dolayı ortaya kanın iltihaplanması gibi birçok hastalık çıkmaktadır. Bu hastalıkların tedavisi için çoğu zaman kullanılan ilaçlar hastalığı iyileştirirken yan etkileri sebebiyle ortaya başka hastalıkların çıkmasına mahal vermektedir.

Bu durumları yaşamamak için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu doğal ilaçlar kullanılmasını tavsiye etmektedir. Tıbbi ilaçların aksine vücut dengesini bozmadan ve iyileştirme yaparak en sağlıklı şekilde tedavi olunmasını sağlamaktadır.

Kanın iltihaplanması birçok hastalığın habercisi ve sancılı bir dönemin yaşanması demektir. Bu durumun ortadan kalkması için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği bitkisel kürler bulunmaktadır.

Bu kürler Lavanta kürü, lahana kürü, beyaz dut kurusu, beyaz lahana-maydanoz ve limon karışımından oluşan kürlerdir. Kişi bu kürlerin içinden kendisine en uygun olanı bularak bu yolda tedavisini yapmalıdır.

Düzenli olarak kullanılacak olan bu kürler sayesinde hızlı bir şekilde eski sağlığa kavuşmak mümkün olmaktadır.

İltihap Söktürücü Lavanta Kürü

 

İltihap Söktürücü Lavanta Kürü
İltihap Söktürücü Lavanta Kürü

 

Kanın iltihaplanmasını durduracak ve iyileştirme sağlayacak kürlerin başında lavanta kürü gelmektedir.

Ateşe bir bardak su konulmalı kaynayan bu suyun içine bir tutam lavanta bitkisi atılmalıdır. Bu şekilde 5-6 dakika kaynadıktan sonra altı kapatılır. Daha sonra bu su hafif ılıdıktan sonra her gece yatmadan 45 dakika önce içilmelidir. Bir hafta boyunca aksatmadan yapılan bu tarif ile kandaki iltihapların atıldığı görülecektir.

 

Toksin Attıran Lahana Kürü

 

Toksin Attıran Lahana Kürü
Toksin Attıran Lahana Kürü

 

Toksin attıran lahana kürü sayesinde hem vücuttaki iltihaplar atılmakta hem de zararlı toksinlerden arınma sağlanmaktadır.

Lahana kürü için bir kabın içine yarım litre su koyarak ateşe koymak gerekir. Daha sonra içine 6-7 adet beyaz lahana yaprağını doğramadan atılır. 10 dakika boyunca kısık ateşte pişen bu lahana suyu bir hafta boyunca devam ettirilmelidir.

Sabah aç akşam tok karna içilen bu kür oldukça kaliteli sonuç vermektedir. Bir hafta içildikten sonra 5 gün ara verilmeli ardından tekrar bir hafta boyunca kullanılmalıdır.

 

Beyaz Lahana-Maydanoz ve Limon Kürü

 

Beyaz Lahana-Maydanoz ve Limon Kürü
Beyaz Lahana-Maydanoz ve Limon Kürü

 

Birçok hastalık ve rahatsızlığa iyi gelen bu kür vücut dengesini korumada oldukça kaliteli sonuç vermektedir. Bunun yanında yağ yakarak hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek de mümkün olmaktadır.

Bu tarifi uygulamak için yarım litre su kaynatılır. Kaynatılan suya 4 lahana yaprağı atılmalıdır. Bu şekilde 3 dakika ağzı kapalı şekilde kaynama devam ettirilir. 3 dakikadan sonra yarım demet maydanoz sapları ile beraber ilave edilmelidir.

Daha sonra içine yarım limonun suyu sıkılmalıdır. Bu şekilde cam kaba aldıktan sonra 3 bölüme ayırarak sabah öğle ve akşam içilmelidir. Bu şekilde kullanılan kür kısa zamanda sonuç vermekte ve toksinlerden arınma sağlamaktadır.

 

Yorum yapın