Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavisi

Kıl dönmesi genelde erkeklerde kuyruk sokumu çevresinde meydana gelen bir cilt sorunudur. Özellikle ense, sırt, saç derisi, gibi bölgelerden kopan tüy ve kılların boşluk ve gözeneklerin içerisine gömülmesi ile oluşan sancılı bir durumdur. Oturup kalkmada veya tuvalette büyük bir sorun haline gelmekte ve hastaların yaşam standartlarını büyük oranda düşürmektedir.

 

Kıl Dönmesi Neden Olur

 

Kıl Dönmesi Neden Olur
Kıl Dönmesi Neden Olur

 

Bazı bölgelere gömülen kıllar burada birikerek kistik bir yapı oluşturur ve böylece kıl dönmesi gerçekleşir. Bu bölgelerde iltihaplanma oluşmaktadır. Vücutta sadece kuyruk sokumu değil göbek çevresi veya başka bölgelerde de meydana gelebilir.

Ülkemizde 15- 35 yaş erkek grubunda gözlenen bu hastalık son zamanlarda kadınlarda da ortaya çıkmaktadır. Ancak erkeklerde kadınlardan 3 kat daha fazla oluştuğu gözlenmektedir.

Kıl dönmesi oluştuğu bölge bakımından hastaların çekinmesine sebep olarak tedavi olmalarının önüne geçmektedir. Ancak oldukça şiddetli ağrı, sızı ve kötü koku oluşturan bu sorunun erken teşhis ve tedavi olması büyük önem taşımaktadır.

Hastaların hekime görünmekten çekindiği bu rahatsızlık evde doğal yöntemler ile kısa süre içerisinde çözülebilir.

Kıl dönmesi için modern tıp ameliyatı önerse de ameliyat sonunda kıl kökleri aynı bölgede kaldığı için bir süre sonra bu sorun tekrar baş gösterecektir. Bu bakımdan kıl dönmesi için en kaliteli ve doğru tedavi yolu bitkisel ilaçlardan geçmektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Kıl Dönmesi Kür Tarifi

 

İbrahim Saraçoğlu Kıl Dönmesi Kür Tarifi
İbrahim Saraçoğlu Kıl Dönmesi Kür Tarifi

 

Modern tıbbın çözemediği birçok hastalıkta devreye doğal ve bitkisel ilaçlar girmektedir. Bu ilaçlar bünyesinde barındırdığı doğal probiyotikler sayesinde hastaları tedavi ederken, bağışıklık kazanmalarına da yardımcı olmaktadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun vereceği kür tarifini düzenli bir şekilde uygulayan hastalar bu olumsuz durumdan kısa sürede kurtulacaklardır.

 

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Lapası Kürü

 

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Lapası Kürü
İbrahim Saraçoğlu Isırgan Lapası Kürü

 

3-4 yemek kaşığı tepeleme yeşil ısırgan temin edilmelidir. Isırganın raf ömrünün bir yıldan fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Sararmış veya grileşmiş ısırganların fayda vermeyeceği bilinmelidir. Bu ısırgan 1 kahve fincanı kadar su eşliğinde kaynamaya bırakılır.

5 dakika boyunca kaynayan suya konulan ısırganın içinde çevrilmesi gerekmektedir. Kaynayınca su eksileceği için azar azar su eklenebilir. 5 dakika boyunca karıştırılarak lapa haline getirilmelidir.

Daha sonra bu lapa bir tülbentin üzerine konulur. Daha sonra tülbent lapanın üzerine katlanır ve kıl dönmesinin olduğu yerin üzerine konulmalıdır. Kıl dönmesi kuyruk sokumunda ise o bölgeye bırakılıp üzerine oturulmalıdır. Bu şekilde 15 dakika beklenmelidir.

Isırgan lapası inceltici özelliğe sahip olması nedeniyle o bölgede inceltme yapar ve iltihabı emerek dışarı çıkmasını sağlar. Çıkan iltihaptan sonra bir delik oluşacaktır. Bir kişinin yardımıyla o delikten görünen kılın başını, ucu yakılmış bir cımbız ile çekmek gerekmektedir. Kullanılan antibiyotikler iltihap kurutmakta ancak kıl kökünü alamadığı için kıl dönmesi tekrar nüksetmektedir.

Bu bakımdan İbrahim Saraçoğlu’nun ısırgan lapası kürü kıl dönmesi için kesin çözüm niteliği taşımaktadır.

 

Kuyruk Sokumunda Kıl Dönmesi Nasıl Geçer

 

Kuyruk Sokumunda Kıl Dönmesi Nasıl Geçer
Kuyruk Sokumunda Kıl Dönmesi Nasıl Geçer

 

Kuyruk sokumundaki kıl dönmeleri iltihaplanma ile beraber sinüsten gelen akıntıyla beraber pis bir koku oluşturmakta ve kişilerin oturup kalkmasının bile bir eziyet olmasına sebep olmaktadır.

Çözüm ameliyat veya tıbbi ilaçlarda aransa da bu doğru bir çözüm olmamaktadır. Bu bakımdan doğal yöntemler içerisinde bulunan ısırgan otu lapası ile kıl dönmesi ortadan kaldırılmaktadır.

 

Kadınlarda Kıl Dönmesi Nerde Olur

 

Kadınlarda Kıl Dönmesi Nerde Olur
Kadınlarda Kıl Dönmesi Nerde Olur

 

Erkeklerde kadınlara oranla 3 kat daha fazla görülen kıl dönmesi en yoğun kuyruk sokumunda görülür. Kadınlarda ise bu sorun daha çok göbek çevresi ve bacaklarda oluşmaktadır.

Nadiren de olsa kasık bölgesi, koltuk altı, yüz, boyun ve ensede de görülmektedir.

 

Bayanlarda Kıl Dönmesi Belirtileri

 

Kuyruk sokumu bölgesinde bir kitlenin oluşması ve ağrı. Bölgede kıl dönmesi sebebiyle oluşan akıntı ve şişliğe bağlı kötü kokunun olması. Bölgede hassaslaşma ve deride kızarıklık. Enfeksiyon oluşumuna bağlı olarak halsizlik, yüksek ateş ve bulantı yaşanmaktadır. Şiddetli ağrıdan dolayı yürüyememe ve oturamama durumu kıl dönmesinin belirtileri olarak görülmektedir.

 

Dönmüş Kıl Nasıl Çıkarılır Evde Çözüm

 

Kıl dönmesinden tıbbi bir müdahale görmeden kurtulmak isteyenler ısırgan otu lapası kürünü uygulayarak evde kolay bir biçimde sağlıklarına kavuşabilirler.

Bir kişinin yardımıyla yapılan bu müdahalede ısırgan sayesinde bölgede delik oluşmakta ve o delikteki kıl yakılmış bir cımbız ucuyla dışarı çıkarılır. Böylece evde kıl dönmesi tedavisi yapılabilir.

Şimdi bir kaç evde tedavi yöntemini sizlerle paylaşalım.

  1. Antioksidan bakımından zengin olan çay ağacı yağı iltihabı önler, çay ağacı yağını günde 2-3 kere iltihaplı bölgeye sürmek iltihabı azaltabilir.
  2. Hindistan cevizi yağı yine anti bakteriyel bir yapıya sahiptir, mantar önleyici etkisi vardır, içinde bulundurduğu yağ asitleri sayesinde ciltteki iltihabı önler.
  3. Epsom tuzu cildin hipodermis(subkütan katman) üzerinde birikmiş olan fazla sıvıyı çekmeye yardımcı olarak kıl dönmesi ile ilgili tahrişleri ve iltihapları azaltmaya yardımcı olur.
  4. Karbonat ile sirke karışımını iltihaplı bölgeye sürerek bölgedeki mikropları engelleyerek, hastalığın büyümesini önleyebilirsiniz.
  5. Soğan ya da sirkeli soda bu bölgede oluşacak mikropları önlemede birebirdir.
  6. Hint yağı  anti enflamatuar özellikleri sayesinde kıl dönmesi bölgesinde ki şişliklerin azaltılmasına yardımcı olur aynı zamanda kistin iyileşme sürecini hızlandırır.

 

 

 

Yorum yapın