Kıl Kurdunun Bitkisel Tedavisi

Kıl kurdu, bağırsak kurdu veya tenya olarak bilinen bir bağırsak hastalığıdır. Bu hastalığa birçok kişide rastlanır bunun başlıca sebepleri arasında tuvalet hijyenine dikkat edilmemesi gelir. Özellikle toplu halde bulunulan okul, yatakhane ve kalabalık evlerde bu hastalık aynı anda birçok kişiye bulaşarak herkesi hasta eder.

Kıl kurdunun bitkisel tedavisi sayesinde kurtulmak mümkün olabilir. Ayrıca ortak kullanılan havlu, çarşaf, kıyafetlerin yüksek derecede yıkanması ve iç çamaşırlarının ayrı olarak yıkanması da çok önemlidir.

Ellerin sık sık sabunla yıkanması, sebze ve meyvelerin tüketilmeden önce iyice temizlenmesi ve özellikle çocuklara okulda ve dışarıya çıktıklarında ellerini ağızlarına götürmemeleri bilgisi verilmelidir.

 

Evde Kıl kurdu Nasıl Geçer

 

Evde Kıl kurdu Nasıl Geçer
Evde Kıl kurdu Nasıl Geçer

Evde kıl kurdunu geçirebilmek için farklı yöntemler bulunur. Bunlardan bazıları;

  • Bağırsak kurtlarını dökmek için çiğ sarımsak tüketilmesi önerilmektedir. Yemeklerin yanında veya ilaç gibi yutarak tüketmenin faydalı olduğu bilinir.
  • Zencefili kuru veya taze olarak tüketmenin de faydası olmaktadır. İki yemek kaşığı yoğurt içine bir tatlı kaşığı toz zencefil veya bir parça rendelenmiş taze zencefil koyularak tüketilmesi ile kurtların bağırsaklardan atıldığı bilgisi verilir.
  • Portakal kabuğunu rendeleyip kuruttuktan sonra toz halinde su ile tüketmenin bağırsak kurtlarını yok etmede etkili bir yöntem olduğu bilinir.
  • Nar suyu günde bir defa bir fincan olarak yedi gün boyunca tüketilmelidir. Bunun sonucunda bağırsakların detoks etkisiyle temizlendiği ve kurtların atıldığı gözlenir.
  • Aç karnına 100 gr civarında kabak çekirdeği yemenin de işe yaradığı bilinir.
  • Günde bir iki dilim ananas tüketmenin kısa sürede kıl kurtlarını dökmede etkili olacağı söylenir.
  • Papatya çayı da günde bir fincan olarak tüketildiğinde bağırsak kurtlarından kurtulmanıza yardımcı olacak bitkisel özellikli yöntemler arasında yer alır.

 

3 Saatte Kıl Kurdu Nasıl Dökülür?

 

3 Saatte Kıl Kurdu Nasıl Dökülür
3 Saatte Kıl Kurdu Nasıl Dökülür

 

3 saatte kıl kurdu dökebilmek için sabah aç karnına bir fincan şekersiz papatya çayı içilmesi önerilir. 50 gr çiğ kabak çekirdeği ve bir tatlı kaşığı bal, aktarlardan alınan solucanotu karışımı eklenerek yenilir. Bu yiyecek ve çay tüketiminin ardından bağırsaklarınızın temizlenmesi ve kıl kurtlarının dökülmesi beklenir.

 

Kekik Suyu Kıl Kurdu Döker Mi

 

Kekik Suyu Kıl Kurdu Döker mi
Kekik Suyu Kıl Kurdu Döker mi

Kekik suyu ile kıl kurtlarının dökülmesi mümkündür. Bunun için sabah ve akşamları bir bardak kekik suyu tüketmek gereklidir. Ayrıca yemeklerinize de kekik koyarak yemenizin de faydası olmaktadır. Bir hafta boyunca kekik suyu içen kişilerde kıl kurtlarının döküldüğü gözlenmiştir.

Kekik suyu idrar yollarını söktüren ve temizleyen özellikte içeriğe sahiptir.

Yorum yapın