Koku Almak İçin Bitkisel Çözüm | Koku Kaybına 7 Etkili Kür

Pandemi ile birlikte özellikle covid geçiren hastaların çoğu koku ve tat alamama şikayetlerinde çoğalma gözlenmiştir. Buna karşın biz de bu içeriğimizde doğanın mucizelerinden yararlanıp tat ve koku kaybına ne iyi gelir, koku almak için bitkisel çözümler nelerdir? sorularına yanıt aradık.

Ayrıca hocamız İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen koku alamayanlara önerdiği kürün tarifini verdik.

İnsanlarda dışardaki kimyasal maddelerin analiz edilip “lezzet” kavramını ortaya çıkaran tat ve koku almayı sağlayan iki organımıza tekrar işlevsellik kazandıracak bu kürü içeriğimizde bulabilirsiniz.

 

Koku Kaybına Ne İyi Gelir Bitkisel Tedavisi

 

Koku Kaybına Ne İyi Gelir Bitkisel Tedavisi
Koku Kaybına Ne İyi Gelir Bitkisel Tedavisi

 

İbrahim Saraçoğlu hocamızın koku ve tat alma kürüne geçmeden önce 6 tane bitkisel çözümden bahsedeceğim. Evde uygulayabileceğiniz bu bitkisel çözümler ile tat ve koku duyularınıza hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Son olarak İbrahim Saraçoğlu hocamızın kürünü bulabilirsiniz.

 

Tarçın Bal Karışımı Koku Kaybı Bitkisel Çözümü

 

Tarçın Bal Karışımı Koku Kaybı Bitkisel Çözümü
Tarçın Bal Karışımı Koku Kaybı Bitkisel Çözümü

 

İlk olarak tarçın tozu ve bal karışımından söz etmek istiyorum. Tarçın tozu ile balı karıştırıp dilinize sürün ve 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile ağzınızı çalkalayıp yıkayın. Bu kürü bir kaç gün boyunca sabahları günde 2 defa uygulayabilirsiniz.

 

Elma Sirkesi Bal Kürü Koku Kaybı Bitkisel Tedavisi

 

2 çay kaşığı elma sirkesini 1 bardak suyun içerisine koyun ve içine çok az süzme bal ilave edin. Yemeklerden önce tüketeceğiniz bu karışımı günde 2-3 kere içmeniz yeterli olacaktır.

 

Limon Esansiyel Yağı Koku Alma Kürü

 

Limon esansiyel yağı burunda ki koku alan hücreleri uyarmak için birebirdir. Peçeteye bir kaç damla limon esansiyel yağı döküp daha sonra koklayın, her gün koku alana kadar bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yine koku almaya yardımcı olması adına turşu ve limon tüketebilirsiniz.

Zencefil çayı bu süreçte çok önemlidir, tat alamadığınız için her çay size sıcak su gibi gelecektir. Günde 2-3 bardak zencefil çayı içebilirsiniz. Ayrıca taze zencefili küçük küçük doğrayıp, düzenli aralıklar ile çiğneyebilirsiniz.

 

Hint Yağı Koku Alma Bitkisel Çözüm

 

Bir diğer şifa kaynağı da hint yağıdır. Hint yağını kısık ateşte yada mikrodalgada ısıtın, sabahları kalktığınızda ve uyumadan önce burun deliklerinize 1 damla ılık yağdan damlatın.

 

Sarımsağın Koku Reseptörlerine Mucize Etkisi

 

Sarımsağın mucize gücü koku ve tat almada etkili, 1 bardak  suya 2 yada 3 diş sarımsak doğrayın ve ocakta 5-10 dakika kadar ısıtın. Sonrasında soğumadan içebilirsiniz, günde 2 yada 3 kere sarımsaklı su içebilirsiniz.

 

İbrahim Saraçoğlu Koku Almayanlara Önerdiği Kür

 

İbrahim Saraçoğlu Koku Almayanlara Önerdiği Kür
İbrahim Saraçoğlu Koku Almayanlara Önerdiği Kür

 

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu koku alamayanlara özel üzerlik tohumu ile hazırlanan çok etkili bir kür önermiştir.

Koku Alamayanlar için Üzerlik Tohumu Kürü Hazırlanışı

1 yemek kaşığı üzerlik tohumunu tepeleme kaynar suyun içerisine atıp, kaynarken çıkan buharı koklamanız gerekiyor. Bu işlem sayesinde koku alma reseptörleriniz açılacaktır ve son derece faydasını göreceksiniz.

Ayrıca İbrahim Saraçoğlu tat kaybının geri gelmesi için de “Karabaş Bitki Çayı” önermektedir.

Son olarak aşağıda vereceğim linkten uçucu yağlar ile hazırlanan bitkisel kürler sayesinde burundaki koku alma reseptörlerinizin eskiye dönmesini sağlayabilirsiniz.

 

Koku Almak için Bitkisel Çözüm ve Uçucu Yağ Kürleri için TIKLA

 

Yukarıda ki linkte ay ağacı yağı, lavanta yağı, susam yağı, üzüm çekirdeği yağı ve ceviz yağları gibi uçucu yağlar ile hazırlanan koku alma reseptörlerine etki eden bir çok kür ve hazırlanışı detaylı olarak verilmiştir. Eğer çaylardan ve yukarıda verdiğimiz kürleri yemekten hoşlanmıyorsanız size farklı bir alternatif yol olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapın