Köpek Memesi Bitkisel Tedavisi

Köpek memesi hastalığı tıpta Hidradenitis Suppurativa olarak bilinen bir deri hastalığıdır. Ter bezlerinin yoğun olarak bulunduğu ve vücudun katlanan bölgelerinde sıklıkla görülür. Deri altında şişlikler oluşmasına sebep olur. Bu şişlikler ağrılı ve akıntılı olabilmektedir.
Hastalığa sahip olan kişilerin kol altı, kasık, göğüs, genital bölge ve anüs bölgelerinde şişliklerin sebep olduğu iltihaplanma sebebiyle kötü kokular oluşur. Hastaların bu kokulardan rahatsız olmaları nedeniyle hayat kalitelerinin düştüğü gözlenmektedir.
Ergenlikten sonra ortaya çıkan bu hastalıktan dolayı kişilerin psikolojilerinin olumsuz etkilendiği bilinir. Tedavisi için fark edilir edilmez uzman bir doktora başvurulması önerilmektedir.

Köpek Memesi Hastalığı Doğal Tedavi


Köpek memesi hastalığı derinin katlanan bölümlerinin arasında meydana gelir. Bu sebepten tedavisi zor olabilmektedir. Hastalığa sahip kişilerin kol altı, kasık, göğüs, anüs ve genital bölgelerinde oluşan şişlikler zamanla akıntılı bşr hal alır ve sonra yara haline gelir. Yara olan bölgelerin ağrılı olması ve bu yaraların iz bırakması sık karşılaşılan bir problemdir.


Köpek memesi hastalığının sebebi net bir şekilde bilinmemektedir. Bunun yanında aile geçmişinde bu hastalık olan kişilerde görülme ihtimali daha yüksek bir olasılıktır. Ter bezlerinin tıkanarak iltihaplanması ile oluşur.

Ergenlikten sonra olması sebebiyle hormonlardaki değişimin bu hastalığı tetiklediği düşünülmektedir. Bu hastalık olan kişilerde aynı zamanda aşırı tüylenme ve sivilceli bir cilt yapısı gözlenmektedir.

Köpek memesi tedavisi için bir diğer yöntem de sülük tedavisi uygulamasıdır. Bu yöntemi deneyen kişilerin iltihaplanma olan bölgelerdeki kirli kanın boşaltılması sebebiyle rahatladığı bilinmektedir.

Köpek Memesi Hastalığı Keten Tohumu Tedavisi


Köpek memesi hastalığı tedavisi için beslenme biçiminin değiştirilmesi de önerilmektedir. Bu sayede vücudun rahatlayacağı düşünülmektedir.


Keten tohumu yapısında bulunan Omega 3 ve Omega 6 yağlarının etkisiyle vücuttaki iltihaplanmayı azaltır. Keten tohumu bir tatlı kaşığı olacak şekilde öğütülerek ve suyla tüketilebilir.

Hastanın durumuna göre ek bir tedavi olarak kullanılabilecek bir üründür. Bitkilerin her bünyede farklı etki bırakması sebebiyle beklenmeyen bir sonuç alındığında kullanmayı hemen bırakmak gereklidir.

Köpek Memesi hastalığı İbrahim Saraçoğlu


Köpek memesi hastalığı için doktor kontrolleri ve çözüm önerileri alındıktan sonra bitkisel yöntemlerle tedaviyi desteklemek mümkün olmaktadır.
İbrahim Saraçoğlu’nun köpek memesi hastalığı için önerdiği kür; 3 yemek kaşığı ısırgan otunu 5 dk suda haşlayarak soğumaya bırakın. Temiz bir tülbente sararak 15 dakika sorunlu bölgede bekletin. Haftada en fazla 3 kez tekrar edilerek sağlık bulunması mümkün olmaktadır.

Köpek Memesi Zerdeçal Kür


Köpek memesi hastalığı için önerilen zerdeçal içeriğinde bulunan antibakteriyel bileşikler sebebiyle tedavi için tercih edilmektedir.

Antiflamatuar özelliği ile ciltte oluşan ağrı, kabarıklık ve iltihaplanmayı geçirebileceği bilinmektedir.
Zerdeçal kürü; 1 yemek kaşığı toz zerdeçal, bir miktar hindistan cevizi veya zeytinyağı macun kıvamına getirilir.
Hastalığın bulunduğu bölgelere sürülerek 30 dakika bekletilir. Sonrasında yıkanarak temizlenir. İki hafta boyunca günde 2 kez yapılması ile rahatlamaya sebep olduğu gözlenmiştir.

“Köpek Memesi Bitkisel Tedavisi” üzerine 2 yorum

Yorum yapın