Nasıra Bitkisel Çözüm Yöntemleri | Evde Nasır Tedavisi

Nasır ayaklarda oluşan ağrılı bir cilt problemidir. Genellikle ayağa aşırı basınç uygulanması veya ayağın kemikli bölgelerinin sürtünmeye maruz kalmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu etkiler oluştuğunda deri kendisini korumaya alır ve bu koruma sonucunda da nasır oluşumu başlamaktadır.

Çoğunlukla büyük bir sorun oluşturmadığından muayene ve tedaviye gerek duyulan bir sorun değildir. Ancak bazı durumlarda çok fazla can sıkıcı bir hal almaktadır. Nasır türüne ve ciddiyet seviyesine göre farklılık göstermektedir. Bu gibi durumlarda da tedavi edilmesi gerekmektedir.

Nasır ayakta fazla durmaktan, ayakların aşırı terlemesinden, kalitesiz, ayak numarasına uygun olmayan ve yüksek topuk giyen kişilerde kendisini göstermektedir.

Genellikle cerrahi bir işlem gerektirmeyen nasır için bitkisel tedaviler daha sık kullanılmaktadır. Deride oluşan bir cilt problemi olması dolayısıyla doğal yollardan tedavisi uygun maliyetli ve kolay olmaktadır.

 

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi

 

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi

 

İbrahim Saraçoğlu bitkilerin mucizevi yanlarına dikkat çekerek önemli boyutta birçok hastalığa çözüm üretmektedir. Doğal kürler hazırlayan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu nasırın da bitkisel tedaviler ile çözülmesinin daha sağlıklı ve kalıcı olduğunu savunmaktadır. Bu düşüncelerini hastalarının büyük bir oranda iyi sonuç elde etmesine bağlamaktadır.

 

İbrahim Saraçoğlu Nasır Kürü Tarifi

 

İbrahim Saraçoğlu Nasır Kürü Tarifi
İbrahim Saraçoğlu Nasır Kürü Tarifi

 

Bir parça ananas kabuğuyla beraber kesilmelidir. Kesilen bu parça nasırın olduğu bölgeye bir tülbent yardımıyla bağlanır ve sabaha kadar beklenir. Şikayetler ortadan kalkıncaya kadar ve nasır iyileşinceye kadar yapılmalıdır.

Ananas her bireyin her zaman ulaşabileceği bir meyve olmadığından aynı işlem domatesle de yapılabilir. Ancak domatesin tamamen doğal olduğuna dikkat edilmelidir.

 

Feridun Kunak Nasır Kürü

 

Feridun Kunak Nasır Kürü
Feridun Kunak Nasır Kürü

 

Günümüzde ayaklarda oluşan nasırlar için tıbbi tedaviler çok sık tercih edilmemektedir. Bunun yerine hızlı ve doğal çözümler için bitkisel kürler hazırlanmakta ve hastaların bu yolla iyileşmesi sağlanmaktadır. Bu bitkisel kürlerin önemine değinen bir diğer doktor da Dr. Feridun Kunak olmaktadır.

Birçok hastalık için kalıcı sonuç veren bitkisel tedaviler üreten Dr. Feridun Kunak nasır için de bir kür tarifi hazırlamıştır.

 

Feridun Kunak Nasır Kürü Tarifi

 

Feridun Kunak Nasır Kürü Tarifi
Feridun Kunak Nasır Kürü Tarifi

 

1 bardak su içerisinde 4 adet kuru incir yumuşayana kadar haşlanır. Haşlanan incirin içi açılır ve içerisine 1 tatlı kaşığı kına koyulur. Daha sonra ayakta nasır olan bölgeye kına ve incirin içi temas edecek şekilde konur. Bu şekilde kesin çözüm sağlanabilir.

Bunu yapamayacak kişiler için de sadece soğan kaynatarak aynı şekilde tedavi yapılabilir.

 

Aspirin Vazelin Nasır Tedavisi

 

Aspirin Vazelin Nasır Tedavisi
Aspirin Vazelin Nasır Tedavisi

 

Aspirin ve vazelin ayak cilt problemlerinde her zaman ilk başvurulan ürünler olmaktadır. Bu iki ürün topuk çatlaklarına, deri kalınlaşmalarına, mantar ve nasır gibi birçok problemde tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Ancak her zaman ayrı ayrı kullanılan bu iki ürünün karışımı nasır için mucizevi bir boyut taşımaktadır. Aspirin vazelin karışımı nasır kürü tarifi:

 

  • 1 kutu vazelin
  • 1 kutu aspirin
  • Pamuklu çorap

 

1 kutu aspirini toz hale gelene kadar eziniz. İyice ezilen aspirinleri vazelin ile karıştırıp merhem haline getirin. Gece yatmadan önce iyice yıkanan ayaktaki nasırlı bölgeye sürün ve üzerini sarın. Üzerini sardıktan sonra çorabınızı giyerek yatın. Bu şekilde sabah uyandığınızda nasırın yumuşadığını göreceksiniz.

Daha iyi sonuç almak istediğinizde bu karışımı sürmeden önce ayaklarınızı yarım saat sıcak suyun içinde bekletin. Böylece nasır yumuşamış olacak ve merhem daha çok etki edecektir.

Bunun yanında sıcak suyun içinde bekletilen ayak bir taşa sürtülerek nasırdaki fazla deriler alınırsa daha kısa sürede iyileşme sağlanacaktır.

 

Ayak Tabanında Nasır Bitkisel Tedavi

 

Ayak Tabanında Nasır Bitkisel Tedavi
Ayak Tabanında Nasır Bitkisel Tedavi

 

Ayakta oluşan nasırların bitkisel yollarla tedavi edilmesi her zaman iyi sonuçlar vermektedir. Bu konuda uzmanların ayak tabanında oluşan nasırlar için ürettiği 3 bitkisel tedaviyi inceleyeceğiz.

 

1)Beyaz Sirke ve Soğan Kürü Nasır Tedavisi

 

Beyaz Sirke ve Soğan Kürü
Beyaz Sirke ve Soğan Kürü

 

1 cam kavanozun içine 1 adet soğanı dilimleyerek koyun. Soğanların üzerine 1 çay bardağı beyaz sirkeyi de koyun. Bu karışımın ağzını sıkıca kapatarak 8 saat beklemeye bırakın.

8 saatten sonra büyükçe bir pamuk topunu bu suya batırın ve nasırın çevresini bu pamukla silin. Daha sonra bu pamuğu nasırın üzerine koyun ve streçle sarın. Akşam yapılıp üzerine uyuyan kişilerde daha hızlı sonuç vermektedir. 10 gün boyunca yapıldığında nasırların geçtiği görülecektir.

 

2)Sarımsaklı Zeytinyağı Nasır Tedavisi

 

Sarımsaklı Zeytinyağı
Sarımsaklı Zeytinyağı

 

Bir kap içerisinde 3 diş sarımsağı iyice ezin. Daha sonra üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağını ekleyin. Bu karışım bir pamuk yardımı ile nasırlı bölgeye sürülür. Daha sonra pamuk bölgenin üzerine bırakılır ve streçle sarılır. 1 hafta sonunda etkili sonuç alınacaktır.

 

3)Papatya Suyu Nasır Tedavisi

 

1 litre suyun içerisine papatya kurusu veya papatya çayı atılır. Daha sonra dinlenmeye bırakılır. Papatyalar suyun içinde açılınca ayaklar 30 dakika boyunca bu suyun içerisinde bekletilir. Böylece kısa sürede iyileşme sağlanacaktır.

Bu doğal tedaviler ellerdeki nasırlar için de kullanılabilir.

 

Yorum yapın