Orta Kulak İltihabı Bitkisel Tedavisi

Kulak burun boğaz enfeksiyonları içerisinde bulunan orta kulak iltihabı bitkisel yöntemlerle tedavi edilecek olan hastalıklardandır. Otitis media olarak bilinen bu hastalık kulak zarının arkasında sıvı birikimi, orta kulak kısmında kızarıklık, şişme ve ağrı ile kendisini göstermektedir.

Orta kulak iltihabındaki en önemli belirti kulakta oluşan şiddetli ağrılardır. Ağır vakalarda işitme kaybı yaşanmakta veya kulak zarı delinmektedir.

Sinsi bir hastalık olarak da gelişen orta kulak enfeksiyonu hiçbir belirti göstermeden yıllarca devam edebilir.

Orta kulak iltihabı doktorların vereceği damlalar ve antibiyotikler ile geçebilecek bir rahatsızlıktır. Ancak bu ilaçlar kullanılmadan da bitkisel ürünler ile bu sıkıntıdan kurtulmanın yolları vardır.

Kulak Enfeksiyonu Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 

Kulak Enfeksiyonu Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi Yöntemleri
Kulak Enfeksiyonu Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 

Kulak enfeksiyonları kişileri en çok zorlayan ve şiddetli ağrılara sebep olan rahatsızlıklardan biridir. Yaşam kalitesini oldukça düşüren bu rahatsızlığın tedavisinin de doğru bir şekilde yapılması önem taşımaktadır.

Kulak enfeksiyonları tedavisinden önce bu durumun oluşumunu engellemek daha doğru olacaktır. Bu hastalığın oluşmasına neden olan durumlar ortadan kaldırılmalıdır.

 

  • Bunu önlemek için öncelikle kirli ortamlardan uzak durulmalıdır.
  • Hava kirliliğinin yüksek olduğu alanlarda vakit geçirilmemelidir.
  • Havuz ve denizlerde uzun süre kalınmamalıdır.
  • Kulak bakımları sürekli ama abartılmadan yapılmalıdır.
  • Bebek ve çocuklara yatay pozisyondayken süt içirilmemelidir. Yatay pozisyonda içirilen süt ve içecekler de bu iltihabım oluşmasına neden olmaktadır.

 

Bunlarla beraber bazı bitkisel ürünler ile de bu rahatsızlık geçirilebilir. Bunların başında çay ağacı yağı gelmektedir. Çay ağacı yağı ısıtılarak sıcaklığının geçmesi beklenir. Hafif ılıdıktan sonra kulak çubuğu yardımı ile kulağın içi temizlenir. Çay ağacı yağının içinde barındırdığı antioksidanlar yardımı ile iltihap kuruyacaktır.

Diğer bir bitkisel ürün ise fesleğendir. Birkaç yaprak fesleğen ezilerek kulağın görünen iç kısmına sürülür. Günde 2 kez uygulandığında iltihap kuruyacaktır. Böylece enfeksiyon ortadan kalkacaktır.

 

Saraçoğlu Orta Kulak İltihabı Bitkisel Tedavi

 

Saraçoğlu Orta Kulak İltihabı Bitkisel Tedavi
Saraçoğlu Orta Kulak İltihabı Bitkisel Tedavi

 

Bitkisel ürünler ile birçok hastalığa kolay ve evde çözümler getiren doktorlardan olan İbrahim Saraçoğlu orta kulak iltihabı için de kesin çözümler ile karşımıza gelmektedir.

Hazırladığı doğal kürler ile hastalıkları tedavi ederken ortaya başka sorunlar çıkmasını engellemekte ve yan etkisiz tedaviler sunmaktadır. Bu bakımdan İbrahim Saraçoğlu günümüzde en çok takip edilen doktorların başında gelmektedir.

Orta kulak iltihabı için de kesin bir çözüm üreten Saraçoğlu’nun bitkisel kürü:

Kahverengi bir soğan alınmalıdır. Adapazarı soğanı olması tedavinin amacına ulaşması bakımından daha değerlidir. Ancak bulunmadığı takdirde herhangi bir kahverengi soğan da kullanılabilir.

Bu soğandan bir miktar alınarak katı meyve sıkacağında preslenip suyu çıkarılır. Ortaya çıkan sudan kulağa 1 veya 2 damla damlatılır. Mucizevi bir çözüm olan soğan suyu ile ağrının anında geçtiği görülecektir.

Ancak her defasında tıbbi bir doktor olmadığının altını çizen Saraçoğlu her ihtimale karşı önce doktora görünülmesi gerektiğinin altını çizmektedir. Doktorun kontrolünde yapılan tedaviler daha uygun sonuç verecektir.

Çoğu yerde soğan suyunun kulak zarını deldiği ihtimali konuşulsa da böyle bir şeyin olmayacağı bilinmelidir. Tamamen bitkisel olan bu yöntem ile kulak ağrısı anında ortadan kalkacaktır.

Orta Kulak İltihabı Evde Nasıl Geçer

 

Orta Kulak İltihabı Evde Nasıl Geçer
Orta Kulak İltihabı Evde Nasıl Geçer

 

Hastalıkların tıbbi yöntemler ile tedavi edilmesi beraberinde bazı sorunları da getirmektedir. Bu tedaviler yan etiler oluşturmakta ve ortaya başka rahatsızlıklar çıkmasına neden olmaktadır.

Evde tedavi yöntemleri ile bu rahatsızlıklar geçirilebilir ve tedavisi mümkün olmaktadır. Bu tedaviler hem maliyet açısından hem de uygulanabilirlik açısından daha rahat kullanılmaktadır.

Evde tedavi yöntemlerinden bazıları şunlardır:

  1. Sıcak Pirinç: mikrodalga içerisinde bir miktar pirinç ısıtılır ve kalın bir bez içerisine sarılır. Bu bezin içerisindeki pirinç ile kulağın dış tarafına masaj yapılır ve böylece kulaktaki ödemlerin atılması sağlanır.
  2. Sarımsak: En güçlü antibiyotikler arasında bulunan sarımsak kulak iltihabı için de doğru üründür. Bir diş sarımsak ezilerek kula çubuğu yardımı ile kulağa sürülür ve 5 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Gün içerisinde 2 kez kullanıldığında hastalığın geçmesi sağlanacaktır.
  3. Elma Sirkesi: Kulaktaki iltihap östaki borusuna kadar yayılmış ise elma sirkesi en iyi ürün olacaktır. Bir kulak çubuğu elma sirkesine batırılır ve kulağın içi böylece temizlenir. Günde birkaç defa uygulanabilir. Doktor kontrolünde yapılması daha uygun olacaktır.

 

Yorum yapın