Sivilcelere Bitkisel Çözüm

Özellikle de ergenlik döneminde ciltte sivilceler meydana gelmektedir. Bu durum hem cildin kötü görüntüye sebep olmasını sağlar, hem de cildinde sivilce meydana gelen kişilerin psikolojisini doğrudan etkiler. Peki, sivilcelere bitkisel çözüm var mıdır?

Bu konu hem erkekler hem de kadınlar tarafından sürekli merak edilen bir konudur. Sivilceler; gözeneklerin kir ile tıkanmasından kaynaklanan bir sorundur.

Cilt üzerinde bulunan gözenekler tıkandığında ya sivilce ya da siyah nokta oluşmaktadır. Aynı zamanda sivilce ilaç kullanımına bağlı olarak genetik faktörlerden kaynaklı; stres, dengesiz beslenme, hormonal bozukluklar ve yağ bezlerinin aktif olması sebebiyle de oluşmaktadır.

Sivilceden kurtulmak için pek çok çeşit yöntem mevcuttur.

Hassas Ciltte Sivilce Nasıl Geçer

Hassas Ciltte Sivilce Nasıl Geçer
Hassas Ciltte Sivilce Nasıl Geçer

Hassas cilde sahip olan ve aynı zamanda cildinde sivilce bulunan kişiler; her şeyi rahatlıkla kullanamazlar. Çünkü bitkisel yöntem bile olsa cildinde bulunan sivilceyi geçirmek istediklerinde bazı yöntemler alerji yapabilir.

Ciltte bulunan sivilceyi geçirmek için bilinen en etkili çözümlerden bir tanesi kuşkusuz limon suyudur. Hassas cilde sahipseniz limon suyunu doğrudan cildinize sürmek yerine su ile karıştırıp cilde uygulamalısınız.

Hassas cilde sahip olan kişiler aynı zamanda elma sirkesini sulandırıldıktan sonra cilde uygulayabilirler. Bu iki yöntem de sivilcelerden kolay bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda sivilceye lekelerini de giderecektir.

Evde Sivilce Nasıl Geçer

Evde Sivilce Nasıl Geçer
Evde Sivilce Nasıl Geçer

Sizde geçmeyen sivilcelerden mi şikâyetçisiniz? Sivilceleri geçirmek için birçok çeşit yöntem vardır ve bu yöntemleri düzenli bir şekilde uyguladığınızda farkı görebilirsiniz. Bu yöntemleri uygularken cildin mutlaka temiz olması gerekir. İşte sivilceleri geçirmek için uygulayabileceğiniz yöntemler aşağıdaki gibidir.

Tarçın ve Limon Suyu ile Sivilcelere Veda Edin

Tarçın ve Limon Suyu ile Sivilcelere Veda Edin
Tarçın ve Limon Suyu ile Sivilcelere Veda Edin

Tarçın ve limon suyu birleştiğinde inanılmaz sonuçları ortaya çıkarır. İkisi de çok kuvvetli anti bakteriyel maddedir. Bu nedenle de sivilce problemi yaşıyorsanız  bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Hazırlanışı;

Bunun için bir yemek kaşığı kadar tarçının içerisine 2 yemek kaşığı limon suyu ekleyin ve kıvam alana kadar karıştırın. Bunun ardından cildinizi temizledikten sonra ince tabaka halinde bu karışımı sivilcelerinizin olduğu bölgeye sürün.

Bu karışım cildinizde 20 dakika kadar beklemelidir. 20 dakikanın sonunda karışım cildinizde  kuruyacaktır. Kuruyan bu karışımı cildinizden ılık su yardımı ile durulayın ve ardından nemlendirici sürün. Düzenli bir şekilde haftada 2-3 defa uyguladığınız takdirde sivilcelere veda edeceksiniz.

Sivilce İltihabı Kurutan Zerdeçal ve Limon Karışımı

Sivilce İltihabı Kurutan Zerdeçal ve Limon Karışımı
Sivilce İltihabı Kurutan Zerdeçal ve Limon Karışımı

Zerdeçal sivilcenin üzerinde bulunan iltihabı yok eder ve aynı zamanda ağrıyı keser. Anti bakteriyel özelliği bulunmaktadır ve bakterileri kısa süre içerisinde öldürür.

Hazırlanışı;

Limon ise ciltte bulunan sivilceleri azaltarak, sivilcelerin temizlenmesine yardımcı olur. Cildinde sivilce bulunan kişiler 1 çorba kaşığı zerdeçalın içerisine, 2 yemek kaşığı kadar limon suyu ekledikten sonra bu karışımı cilde uygulamalıdırlar.

Karışım cilde uygulandıktan sonra 15-20 dakika kadar bekletilmeli ve daha sonra ise durulanmalıdır. Zerdeçal ciltte sarı leke kalmasına sebep olabilir. Cildinizde kalan sarı lekeyi çıkarmak için cildinizi süt ile silebilirsiniz. Bu karışım haftada 2-3 defa yaptığınızda yeterli olacaktır.

Cildi Temizleyici ve Sivilcelerden Arındırıcı Karbonat ve Limon

Cildi Temizleyici ve Sivilcelerden Arındırıcı Karbonat ve Limon
Cildi Temizleyici ve Sivilcelerden Arındırıcı Karbonat ve Limon

Karbonat ve limon karışımı ciltte bulunan gözenekleri açar ve aynı zamanda cildi temizler. Limon cildin yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur.

Karbonat sivilcelerin yok olmasını sağlar ve aynı zamanda sivilce lekelerini de giderir. Peki, bu karışım nasıl hazırlanmalıdır?

Hazırlanışı;

Bu karışımı hazırlamak için bir yemek kaşığı karbonatını içerisine 1 yemek kaşığı kadar limon suyu eklemeniz yeterli olacaktır.

Sivilcelerinizin üzerine uygulayacağınız bu karışımı 10 dakika bekletmeniz yeterlidir. Daha fazla bekletmeniz sonucunda kızarıklık gibi semptomlar meydana gelebilir. 10 dakikanın sonunda ise ılık su yardımı ile bu karışımı durulamalısınız. Haftada bir defa uygulamanız cildinize iyi gelecektir

Sivilceleri Kurutan Süt, Bal ve Limon

Süt; cilt için kullanılabilen en doğal besinler. Birçok kişi doğal tonik olarak sütü tercih etmektedir. Limon ve bal ise anti bakteriyel oldukları için ciltte bulunan sorunları kısa süre içerisinde tedavi ederler.

Limon, bal ve süt karışımı ise sivilcelerin yok olmasını sağlayarak cildin pürüzsüz görülmesine sebep olur.

Hazırlanışı;

Bir yemek kaşığı limon suyunun içerisine, 2 yemek kaşığı bal ve yarım fincan süt ekleyip karıştırın. Bunun ardından temiz cilde bu karışımı uygulayın ve yarım saat kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Haftada 2-3 defa tekrarladığını zaman sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulacaksınız.

Sivilce Lekelerine İyi Gelen Salatalık ve Limon

Salatalığın içerisinde biliyorsunuz ki yüksek miktarda su bulunmaktadır. Bu sebeple de salatalık cildin yenilenmesini sağlar ve cildi olduğundan genç gösterir.

Ciltte bulunan sivilceleri yok ederek sivilce lekelerine de çare olur.

Hazırlanışı;

Bir tane salatalığı rendeleyin ve ezdikten sonra püre haline getirin. Daha sonra içerisine bir limonun suyunu ekleyerek karıştırın. Bunun ardından cilde uygulayarak 20 dakika boyunca ciltte bekletin ve bunun ardından durulayın.

Cildi Temizleyen Yoğurt ve Limon Karışımı

Yoğurdun içerisinde antibakteriyel madde bulunduğu için sivilce tedavisinde tercih edilecek en iyi ve etkili besindir. Limon ve yoğurt birleştiğinde cildi temizler ve ciltte bulunan sivilceleri tamamen yok eder.

Sizde cildinizde bulunan sivilcelerden şikâyetçi iseniz mutlaka bu karışımı cildinize uygulamalısınız.

Hazırlanışı;

Yarım fincan yoğurdun içerisine yarım limon ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı sivilcelerinizin bulunduğu bölgeye sürün ve daha sonra 10 dakika beklettikten sonra durulayın. Peki, haftada kaç defa uygulanabilir? Haftada bir iki defa uygulanan olmasında sakınca yoktur

Akne Tedavisine Mucizevi Gülsuyu Formülü

Gül suyu ciltte meydana gelen sivilce, siyah nokta ve akneleri tedavi eden en etkili bitkisel çözümlerden  bir tanesidir. Doğal gül suyu ile cildinize düzenli bir şekilde her gün sildiğinizde kısa süre içerisinde sivilcelerinizin cildinizi terk ettiğini göreceksiniz.

Eğer yağlı cilde sahipseniz gül suyunun içerisine bir kaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz. Bu yöntem cildinizde bulunan yağın dengelenmesini sağlayacaktır.

Siyah Noktaları Yok Eden Aloe Vera Karışımı

Siyah Noktaları Yok Eden Aloe Vera Karışımı
Siyah Noktaları Yok Eden Aloe Vera Karışımı

Aloe vera bitkisi ile sivilcelerden kurtulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Aloe vera düzenli bir şekilde cilde uygulandığında ciltte bulunan pek çok problemi kısa süre içerisinde çözer. Sizde lekesiz, sivilcesiz ve siyah noktasız bir cilt istiyorsanız mutlaka aloe verayı kullanmalısınız.

Hazırlanışı;

Aloe vera bitkisinin içerisinden çıkan jeli sivilcelerinin bulunduğu bölgeye sürüp yarım saat kadar bekletmelisiniz. Bu yöntemi her gün uygulamanızın herhangi bir sakıncası yoktur.

Yorum yapın