Sperm Hareketsizliği Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Sperm hareketsizliği günümüzde doktorların en çok karşılaştığı sorunlardan biridir. Normal olarak 40 milyon olan sperm sayısı 20 milyon ve aşağısına düştüğünde sorunlara yol açmaktadır.

Evlenen çoğu çiftin en çok istediği durumlardan biri çocuk sahibi olmaktır. Ancak sperm sayısının azlığı ve sperm hareketsizliği çiftlerin çocuk sahibi olmasının önüne geçmektedir. Bu sebepten dolayı bu sorunu yaşayan bireyler hızla tedavi olmak istemektedir.

Doktorların bile bu konuda bitkisel ürünleri tavsiye etmelerinden dolayı bu sorun için birçok bitkisel tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Bitkisel tedaviler kullanan bireylerin kısa bir süre içerisinde kaliteli spermlere ulaştığı saptanmıştır. Birçok alternatif yöntemi olan bu tedaviler her ürüne uygun olarak farklı olmaktadır. Bitkisel ürünler yardımıyla bu sorun çözülmekte ve çiftlerin çocuk sahibi olma hayali gerçeğe dönüşmektedir.

 

Sperm Hareketliliğini Arttıran Yiyecekler

 

Sperm Hareketliliğini Arttıran Yiyecekler
Sperm Hareketliliğini Arttıran Yiyecekler

 

Evlerimizde tükettiğimiz yiyeceklerin çoğu bilmediğimiz bazı sorunların çözümü olmaktadır. Sperm hareketsizliği de erkekler için can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Herhangi bir tıbbi tedavi olmadan da bu sorundan kurtulmak için bazı yiyecekler tüketilmelidir. E vitamini bakımından yüksek olan gıdalar bu sorunun çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yiyeceklerden en önemlileri:

  • Yumurta: E vitamini bakımından zengin olması ve ucuz bir protein kaynağı olması dolayısıyla en çok tavsiye edilen yiyeceklerden biridir.
  • Ispanak: Ispanak gibi koyu yeşil bitkiler folik asit bakımından oldukça zengindir. Folik asit sperm hareketliliğini arttırmada önemli bir güç kaynağıdır. Ispanağın da folik asit bakımından zengin olması bu tedavide tüketilmesini sağlamıştır.
  • Muz: Sperm sayısı ve hareketliliğini arttıran diğer bir meyve ise muzdur. A, B6 ve C vitaminleri açısından zengin olması sperm tedavisine katkı sağlamaktadır. Bromelain enziminin nadir bulunduğu meyvelerden olması da kullanımına olanak sağlamıştır.
  • Siyah çikolata: L arginin HCL isminde amino asit içeren siyah çikolata sperm hareketliliğini arttırmaktadır. Ayrıca çikolata tüketimi mutluluk hormonu salgılayacağından dolayı kaliteli sperm oluşumuna destek vermektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Sperm Sayısını Arttırıcı Kür

 

İbrahim Saraçoğlu Sperm Sayısını Arttırıcı Kür
İbrahim Saraçoğlu Sperm Sayısını Arttırıcı Kür

 

Erkeklerin büyük bir kısmının yaşadığı ve büyük sorunlara yol açan sperm hareketsizliği için doğal yollar araştırılmaktadır. Doğal kürler hazırlayan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sperm arttırıcı kürler ile bu soruna kalıcı çözümler üretmektedir.

İbrahim Saraçoğlu sperm hareketsizliği için E vitamini önermektedir. Eczaneden alınacak olan 200 millik bir E vitamininin tamamının kullanılması gerekmektedir. Ancak bunun tamamıyla doğal olmasına dikkat edilmelidir.

 

İbrahim Saraçoğlu Sperm Sayısını Arttırıcı Kür Tarifi

 

Kaynamakta olan yarım litre suya 6-7 adet keçiboynuzu kırılarak ilave edilir. Kısık ateşte 8 dakika boyunca kaynatılır. Daha sonra 20 dakika boyunca demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra bir kaşık yardımı ile keçiboynuzları suyun içinden alınır.

Demlenen su soğuduktan sonra ikiye bölünür. Yarısı sabah aç karna diğer yarısı da akşam içilmelidir. Bu şekilde bu tarif en az 1 veya bir buçuk ay boyunca kullanılınca kaliteli sonuçlar verecektir.

 

Sperm Kalitesini Arttırmak için Kürler

 

Sperm Kalitesini Arttırmak için Kürler
Sperm Kalitesini Arttırmak için Kürler

 

Sperm kalitesinin artması mutlu bir evlilik yaşantısının sürmesi açısından oldukça önemlidir. Bu bakımdan bu soruna iyi gelen birçok doğal kür bulunmaktadır.

Keçiboynuzu pekmezi bu kürlerin içinde en önemli olanıdır. Kullandıktan sonra tamamen düzelme gösteren bir yapıdadır.

Diğer bir önemli kür ise çoban çökerten otudur. Kişiye göre en uygun tarifi alınarak tedavi sağlanabilir. 1 tutam çoban çökerten otu su ile beraber 7-8 dakika kaynatılmalıdır. 1 ay boyunca her gün yapılarak suyu içilmelidir.

Keten tohumu kürü de bu sorunu ortadan kaldırmak için kullanılması tavsiye edilen bir bitkidir. Soğuk pres olarak sıkılmış preslenmiş keten tohumu kullanılmalıdır. Günde bir tatlı kaşığı tüketilmelidir. İster kahvaltıda ister akşam yemeğinde fark etmeksizin günde bir tatlı kaşığı kullanılmalıdır.

 

Hangi Bitki Sperme İyi Gelir

 

Hangi Bitki Sperme İyi Gelir
Hangi Bitki Sperme İyi Gelir

 

Sperm hareketsizliği için tarifi verilen kürlerden sonra en çok kullanılması gereken bitkiler de bulunmaktadır. Bu bitkiler günlük hayatta yemek niyetine tüketildiği zaman uygulanan tedaviler daha hızlı sonuca ulaşmaktadır.

Her tedavi esnasında sağlıklı beslenmenin önemine değinilmektedir. Sperm hareketsizliği için de tüketilmesi tavsiye edilen bitkiler şunlardır:

Kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin olan kuşkonmaz afrodizyak etkisi nedeni ile Çin ve Hindistan gibi ülkelerde sıkça başvurulan bir bitkidir.

Yüksek folik asit içeren ve sperm hareketliliğine katkı sağlayan brokoli de önemli bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun yanında nar, ceviz ve sarımsak da bünyelerinde barındırdıkları zengin vitaminler sayesinde sperm hareketsizliği tedavisinde kullanılan önemli silahlardandır.

Yorum yapın