Vajinal Mantar Bitkisel Tedavisi | İbrahim Saraçoğlu Mantar Kürü

Kadınlarda sıklıkla görülen sağlık sorunlarından biri vajinal mantar rahatsızlığıdır. Kandidiyazis olarak bilinen bu mantar türü kadınların çoğunun hayatlarında en az 1 kez yaşadığı bir durumdur.

Kadınlarda vajinada normalde bazı mantar ve bakteriler bulunmaktadır. Bunların oranlarının bozulması durumunda ortaya kandida adında maya mantarları çıkmaktadır. Bu mantar hücrelerinin oluşması vajinal mantar sorununa yol açmaktadır.

Vajinal mantar enfeksiyonun çıkmasına bağlı olarak aşırı kaşıntı, vajinada şişlik, akıntı ve tahriş kendisini göstermektedir. Bu durumlar yaşandığında vajinal mantar oluşumu başlamış ve bu rahatsızlık yaşanmış olur.

Vajinal mantarın ortaya çıkmasında birçok sebep bulunmaktadır. Çoğu yerde cinsel yolla bulaştığı söylense de araştırmalar bunun aksini ortaya koymaktadır.

Cinsel açıdan aktif olmayan kadınlarda bu mantar türünün daha fazla kendisini göstermesi bu durumu açıkça ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra cinsel aktivite de bu enfeksiyona yakalanma riskini arttırmaktadır.

Aşırı antibiyotik kullanımı da bu enfeksiyonun ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Kullanılan antibiyotikler vajinada bulunan yararlı bakterilerin sayısını azaltmakta ve zararlı bakterilerin çoğalarak enfeksiyon yaratmasına zemin hazırlamaktadır.

 

Vajinal Mantar Nedenleri

 

Vajinal Mantar Nedenleri
Vajinal Mantar Nedenleri

 

Vajinal mantarların tedavilerinin yapılması için buna sebep olan mantar türünün saptanması gerekmektedir. En sık görülen mantar türü olan candida albicans mantarının sebep olduğu enfeksiyonların tedavisi de kolay olmaktadır.

Fakat tedaviye direnç gösteren ve kendini yenileyen bir mantar türü olması da muhtemel olabildiği için laboratuvar testleri yapılarak sorunun sebep olduğu mantar türüne göre bir tedavi belirlenmektedir.

 

 • Hamilelik
 • Diyabet
 • Zayıf ve güçsüz bir bağışıklığa sahip olma
 • Aşırı şeker tüketimi ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları
 • Adet döngüsünün bozulması ve hormonal dengesizlikler
 • Doğum kontrol haplarının kullanımına bağlı olarak östrojeni yükselten hormonal tedaviler
 • Nadir görülen bir durum olsa da stres ve uykusuzlukta bu sorunun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

 

Vajinal Mantar Belirtileri

 

Vajinal Mantar Belirtileri
Vajinal Mantar Belirtileri

 

 • Vajinada aşırı kaşıntı
 • Vajinanın çevresinde bulunan vulvada ki kaşıntı
 • Vajinanın etrafında şişlik, kızarıklık ve deri döküntüsü
 • Griye yakın bir renkte veya koyu renkte vajinal akıntı. Bu akıntı bazen sulu da olabilmektedir.
 • Cinsel ilişki veya idrar sırasında vajinada yanma
 • Cinsel ilişki sırasında yüksek ağrı gibi belirtiler bu rahatsızlığın ortaya çıktığını göstermektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Vajinal Mantar Kürü

 

İbrahim Saraçoğlu Vajinal Mantar Kürü
İbrahim Saraçoğlu Vajinal Mantar Kürü

 

Dünyada modern tıp gelişmeden önce insanlar bitkiler yardımı ile yaralara ve hastalıklara çözüm bulmaktaydı.

Bilim ve tıbbın gelişmesi ile beraber bitkilerden ilaçlar yapıldı ve modern ilaç fabrikaları tarafından seri üretimle piyasalara sürüldü. Ancak bu ilaçlar her zaman istenen sonucu vermemektedir.

Kişilerin bağışıklık sistemlerinin farklı olması ve her hastalığın her insanda aynı belirtileri göstermemesi farklı ilaçlara yönelimi ortaya çıkarmaktadır.

Tıbbi ilaçlar çoğu zaman kişileri iyileştirirken yan etkiler sebebiyle başka sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden bitkiler ile tedavi günümüzde yerini hala sağlamlıkla koruyan bir tedavi yöntemidir.

Vajinal kaşıntı için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bitkisel kürler hazırlamaktadır. Bu kürün içeriği şu şekilde olmaktadır:

 

Bir kahve fincanı klorsuz su kaynatılmalıdır. Kaynayan suyun içerisine 4 ile 5 kaşık arasında bir aynı sefa veya civanperçemi bitkisi atılmaktadır. Bu karışım 4-5 dakika kısık ateşte kaynatılır. Kaynadıktan sonra bitki lapa haline gelmelidir. Lapa olan bitki ılıyınca mantarlı bölgenin üzerine konulmalıdır.

 

Mantarlı alana gece sürülen bitki sabaha kadar tutulmalıdır. Bu uygulama birkaç gece üst üste yapılmalıdır. Yapılan bu uygulama ile mantarlı alanda rahatlama hissedilecektir.

Her ne kadar güvenilir ve sağlıklı bir tarif olsa da bu kürler bir uzmana danışmadan uygulanmamalıdır.

 

Çörek Otu İle Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi

 

Çörek Otu İle Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi
Çörek Otu İle Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi

 

Kadınlarda sıklıkla görülen rahim ve vajinal iltihaplanmalarda kullanılan çörek otunun birçok faydası bulunmaktadır. Mucizevi bir bitki olan çörek otu tedavilerde sıkça kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çörek otu yapısı itibarıyla iltihap ve akıntı oluşturan mantar hücrelerini yutar ve vücuttaki savunma hücrelerini destekler. Bunun sonucunda vücut kendini zararlı hücrelere karşı koruyabilmektedir.

Çörek otu bitkisel tedavilerde en çok soğuk sıkım olarak elde edilen yağı kullanılmaktadır. Genital bölgeye çörek otu yağını sürerek enfeksiyonun geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde vajinal mantardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

 

Soğan Suyu Vajinal Mantara İyi Gelir mi?

 

İbrahim Saraçoğlu Vajinal Mantar Kürü
İbrahim Saraçoğlu Vajinal Mantar Kürü

 

Özellikle yaz aylarında kadınların korkulu rüyası olan vajinal mantar için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri de soğan suyudur. Vajinal mantarın yanı sıra birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

İçerisinde barındırdığı A,B,C vitaminleri ve zengin kükürt, fosfor dengesi ile çok yönlü bir sebzedir. Yapılacak olan kür kullanılarak enfeksiyon ortadan kaldırılmaktadır.

 

Soğan Suyu Kürü Tarifi

 

Vajinal mantardan kurtulmak için soğan kürü kolay ve kaliteli sonuç odaklı olmaktadır. Bu kürü yapmak için orta boy beyaz bir adet soğan ve 2 su bardağı klorsuz su gerekmektedir. Su kaynatıldıktan sonra dörde bölünen soğanlar suyun içerisinde kaynamaya bırakılır. Bu karışımı 5 dakika kaynatmak yeterli olacaktır.

Elde edilen bu karışımın suyu öğle ve akşam yemeklerinden sonra içilmelidir. Suyun ılık olması önemlidir. Bu kür 15 gün aralıksız uygulanmalıdır. 15 günden sonra 6 ay ara verilmeli ve 6 aydan sonra tekrar 15 gün devamlı içilmelidir.

Bu kür düzenli yapıldığı takdirde olumlu sonuç vererek vajinal mantarı ortadan kaldırmaktadır.

 

Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Saraçoğlu

 

Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Saraçoğlu
Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Saraçoğlu

 

Vajinal mantar enfeksiyonun yarattığı rahatsızlıktan kurtulmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Vajinal mantar genellikle havuzlar, hamamlar ve ortak kullanıma sahip olan tuvalet gibi alanlardan bulaşmaktadır.

Özetle sağlıksız toplu kullanılan alanlar, temiz yıkanmayan iç çamaşırlar ve daha birçok sebep bu enfeksiyonun ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bu enfeksiyondan kurtulmanın en önemli yöntemi sıcak ve nemli olan ortamlardan uzak durmaktır. Çünkü sıcak ve nemli alanlar bakterilerin üremesi ve yayılması için uygun alanlar oluşturmaktadır.

El ve ayakta oluşan mantarlar basit krem yardımları ile geçerken vajina da oluşan mantarlara bilinçsizce kremler kullanılmamalıdır. Bu durum daha sancılı ve tedavinin uzamasına sebep olmaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu diğer pek çok hastalığa doğal tedaviler ürettiği gibi vajinal mantar içinde doğal yöntemler önermektedir.

Özellikle vajinal mantar ve enfeksiyonlar için aynı sefa bitkisini önermektedir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına birebir fayda sağlayan aynı sefa bitkisi vajinal mantar içinde önemli bir ilaç olmaktadır.

Diğer bir doğal tedavi bitkisi ise civanperçemi bitkisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu rahatsızlığı yaşayan kadınlar için bu bitkileri önermektedir.

Sizlerde değerli yorumlarınızı ve görüşleriniz biz ve diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz

“Vajinal Mantar Bitkisel Tedavisi | İbrahim Saraçoğlu Mantar Kürü” üzerine 5 yorum

 1. Bende akinti kaşıntı ve kasiklarim agiryo doktora gittim ilac kulandim geciyo tekrar başlıyor kullanmadığım ilac fitil kalmadı ne yapıyım soğan kurude yaptım gecmedi bir çare

  Yanıtla
 2. Bende aynı sorunu yaşıyorum gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı hiç bir türlü iyileşemedim hep tekrarlanıyor bitkisel tedavisi varmı acaba

  Yanıtla
 3. Merhaba
  Yaklasik 5 senedir vajinal enfeksiyonla cebelleştim
  Bir sürü doktora gittim bir sürü ilaç kullandım özellikle antibiyotik
  Son bir senedir inanılmaz bir şekilde vajina mantarııyla uğraşmaktayım. Artık gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.

  Yanıtla

Yorum yapın