Varikosel Bitkisel Tedavi Yöntemleri | Saraçoğlu Keçiboynuzu Kürü

Bir erkek üreme sistemi hastalığı olan varikosel testiste toplardamarlarda şişlik meydana gelmesidir. Erkeklerde testisleri koruyan gevşek cilt torbası olan erbezi torbalarında bulunan toplardamarların şişerek genişlemesi ve büyümesi varikosel oluşumuna neden olur. Bacaklarda oluşan varislerin testiste oluşması gibidir.

Varikosel oluşumu dışarıdan anlaşılacağı gibi ağrı ile de kendini gösterebilir. Varikosel hem ağrılı bir hastalık hem de kısırlığa sebep olabileceği için oldukça riskli bir rahatsızlıktır. Ancak tedavisi yapıldığında çocuk sahibi olma hayal olmaktan çıkmaktadır.

Varikosel yüzde doksan oranında sol testiste tespit edilmektedir.

Kötü sonuçlar doğurmaması açısından varikoselin erken tanı yöntemi ile hızlı tedavi edilmesi gerekmektedir. Tedavisi genellikle ameliyat şeklinde olan varikosel bitkisel ürünler ile de tedavi edilebilir. Bitkisel kürler hazırlanarak sağlıklı ve ağrısız tedavi olmanın yöntemleri bulunmaktadır.

Varikosel tedavisi için konunun uzmanları tarafından doğal bitkiler ile kürler hazırlanmakta ve hastanın üreme sistemi tehlikeye atılmadan çözüm üretilmektedir. Bu bakımdan bıçak altına yatmaktansa bitkisel tedaviler daha çok tavsiye edilmektedir.

 

Varikosel Nasıl Yok Edilir

 

Varikosel Nasıl Yok Edilir
Varikosel Nasıl Yok Edilir

 

Varikosel tedavisi için birçok yöntem bulunmaktadır. Tıbbi destek alanlar için mikro cerrahi yöntemiyle ameliyat yapılmaktadır. 1 ile 2,5 saat arasında kasıktan 2 cm’lik bir kesikle içeri girilerek operasyon yapılmaktadır.

Ancak ameliyat öncesi ve sonrası için büyük çaba emek ve ağrılara sebep olacağı için bitkisel tedaviler de rağbet görmektedir.

Bu bitkisel tedavilerden biri de atkestanesidir. Atkestanesi içerisinde bulundurduğu faydalı mineraller sayesinde toplardamarların temizlenerek rahatlamasını sağlamaktadır.

100 ml suyun içerisine 1 damla atkestanesi yağı damlatılarak karıştırılmalıdır. Bu karışım günde 2 defa tok karna tüketilmelidir. Düzenli kullanımda testisler eski sağlıklarına kavuşmaktadır.

Diğer bir doğal ürün ise üzüm çekirdeğidir. Üzüm çekirdeği yağı ile bitki çayları her sabah içilebilir. Düzenli kullanımda testislerde rahatlama görülecektir.

 

Varikosel Bitkisel Tedavisi Saraçoğlu

 

Varikosel Bitkisel Tedavisi Saraçoğlu
Varikosel Bitkisel Tedavisi Saraçoğlu

 

Hastalık tedavi edilmeden önce bir üroloji uzmanına danışmak gerekmektedir. Daha sonra bitkisel kürlere başvurulabilir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu varikosel için doğal kür tarifleri vermektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu’nun Keçiboynuzu Kürü

 

İbrahim Saraçoğlu’nun Keçiboynuzu Kürü
İbrahim Saraçoğlu’nun Keçiboynuzu Kürü

 

500 ml suyun içerisine 6-7 adet keçiboynuzu atılarak kaynamaya bırakılmalıdır. Keçiboynuzu suyu kaynayınca ateşten alınır ve 20 dakika demlenmeye bırakılır. 20 dakikadan sonra bir kaşık ile suyun içerisindeki keçiboynuzları alınır.

Bu su 1 hafta boyunca sabah ve akşam aç karna içilmelidir. Taze olarak 1 hafta boyunca tüketildikten sonra sadece akşamları olmak üzere 3 ay daha kullanmanız gerekmektedir. 3 ay boyunca her akşam aç karnına 1 bardak içilince varikoselin ortadan kalktığı görülecektir.

Ayrıca sperm sayısı ve hareketliliğini de sağlayan bir kür olan keçiboynuzu kürü sayesinde kısa sürede hem varikosel bitmiş olmakta hem de çocuk sahibi olma mümkün hale gelmektedir.

 

Saraçoğlu Varikosel Kürü Kullananlar

 

Doğal yöntemler ile varikoselden kurtulan hastalar durumun ciddiyetine değinmektedir. Cerrahi operasyonların barındırdığı riskler itibarıyla en son çare olarak görülmesinin önemi vurgulanmaktadır.

Ameliyatlar uzun soluklu ve ağrılı sancılı olmaktadır. Bunun yanında psikolojik olarak da kendini hazır hissetmeyen bireyler doğal tedavilere yönelmektedir. Bitkisel tedaviler içerdikleri vitamin ve mineraller sayesinde vücudun birçok noktasında onarma sağlamaktadır. Bu sayede hem hedeflenen rahatsızlık iyileşmekte hem de vücudun ihtiyaç duyduğu bağışıklık kazanılmaktadır.

Bu kürü uygulayan hastalardan biri uzun yıllardır varikosel ile uğraştığını ancak keçiboynuzu kürünü 2 ay düzenli kullanarak iyileştiğini söylemektedir.

20 senedir varikosel ile savaştığını belirten bir hasta İbrahim Saraçoğlu’nun tarif ettiği kürü kullanarak iyileşme evresine geçtiğini belirtmektedir. Hem kolay hem doğal olması nedeniyle herkese tavsiye eden hastalar ameliyat yerine alternatif doğal yöntemlere önem verilmesi gerektiğinin önemini vurguladı.

Bu kürü kullanan hastaların büyük bir kısmı pozitif olarak baksa da bazı hastalar her bünyenin birbirinden farklı olabileceğine dikkat çekerek bir üroloji uzmanına başvurmadan bu tedaviyi uygulamamanın gerektiğini söylemektedir.

Yorum yapın