Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi Bitkisel Çözümler

Kılcal damarlar ince damarların büyüyüp genişleyerek yüzeye yakın ince bir çizgi oluşturmasıdır. Bu damarların yüzeye yakın olması ve çapının büyük olması yüzde gözle görünür bir halde kızarıklıklar ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Günümüzde oldukça fazla görülen bir sorundur. Özellikle yüz ve bacak bölgelerinde kendini göstermektedir. Açık tenli insanların daha çok yakalandığı bu rahatsızlık kişinin sosyal ve çalışma hayatını kötü etkilemekte ve yaşam standartlarını düşürmektedir. Ciltte hassasiyete sebep olmakta ve kızarıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Yüzdeki kılcal damar tedavisi bitkisel yollarla daha kalıcı ve sağlıklı olmaktadır.

 

Yüzde Kılcal Damar Neden Oluşur

 

Yüzde Kılcal Damar Neden Oluşur
Yüzde Kılcal Damar Neden Oluşur

 

Yüzdeki kılcal damar tedavisi bitkisel yöntemlere geçmeden önce, bu kılcal damar oluşumların nedenlerine göz atalım. Yüzde kılcal damar oluşma sebeplerine kısaca bakalım;

  • Güneş ışınlarına fazla maruz kalma
  • Hormonal tedaviler ve doğum kontrol haplarının tüketimi
  • Kortizonlu kremlerin çok uzun süreler kullanımı
  • Cildin hassas ve ince olması
  • Lupus ve buna benzer hastalıklar
  • Yaşlılık ve genetik durumlar
  • Akne rozase hastalığına yakalanma
  • Radyasyon kullanılan tedaviler
  • Burun estetik ameliyatlarında yüzdeki kılcal damarların çatlaması gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır.

 

Yüzdeki kılcal damar tedavisinde günümüzde yoğun olarak lazer tedavisi uygulanmaktadır. Düzenli bir şekilde seanslarına giren hastalarda bu sorun bir süreden sonra ortadan kalkmaktadır. Ancak lazer tedavi her hastaya uygulanamaması nedeniyle çok fazla önerilen bir tedavi yöntemi değildir.

Bunun yerine doğal yöntemler ile sorun ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bitkisel ilaçlar ile yapılan tedaviler hem yan etki oluşturmamakta hem de cildi besleyerek sağlıklı bir iyileşme süreci vaat etmektedir.

 

Yüzdeki Kılcal Damarlara Ne İyi Gelir

 

Yüzdeki Kılcal Damarlara Ne İyi Gelir
Yüzdeki Kılcal Damarlara Ne İyi Gelir

 

Yüzdeki kılcal damar tedavilerinde diğer birçok cilt hastalığında gibi doğal yöntemler etkili olmaktadır. Bu doğal yöntemler bağışıklığı güçlendirerek tedaviyi sürdürmektedir. Yüzdeki kılcal damarların ortadan kalkması için etkili olan atkestanesi bitkisel kürü tarifi:

500 gramlık atkestanesi blenderden geçirilir ve kıvam alıncaya kadar üzerine zeytinyağı eklenerek karıştırılmaya devam edilir. Zeytinyağı ile beraber eşit oranda sirke de eklenmelidir. Bu şekilde kıvam alıncaya kadar çırpılır.

Hazırlanan bu kür cam bir kavanoza konarak kılcal damar tedavisinde kullanılmalıdır. Kerem gibi muhafaza edilerek bu sorun ile karşılaşıldığında kullanılmalıdır.

Diğer bir bitkisel ürün ise zerdeçal ve bal karışımıdır. Bu iki ürün karıştırılır ve her gece uyumadan önce sorunlu bölgeye uygulanmalıdır. Sürülen bölgede 10 dakika kaldıktan sonra ılık suyla yıkanmalıdır. Zerdeçal cilt dokusunu beslemekte ve yenilemektedir. Böylece kılcal damarların görünmesini önleyecektir.

 

Elma Sirkesi Yüzdeki Kılcal Damarlara İyi Gelir Mi

 

Elma Sirkesi Yüzdeki Kılcal Damarlara İyi Gelir Mi
Elma Sirkesi Yüzdeki Kılcal Damarlara İyi Gelir Mi

 

Elma sirkesi doktorlar tarafından mucize olarak anılan bir üründür. Bu doğal ürün kullanıldığı birçok noktada kesin çözüm üretmekte ve hastalara kaliteli tedaviler uygulamaktadır. Elma sirkesi yüzdeki kılcal damarların içindeki kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Ayrıca enfeksiyona yol açarak cilt problemlerine neden olan virüs ve bakterileri de antiseptik özelliği ile ortadan kaldırmaktadır. Elma sirkesi günde iki kez temiz bir pamuk yardımıyla problemli bölgeye sürülmelidir. Bu şekilde düzenli bir tedavi sonuca ulaşacaktır.

 

Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Maske Önerisi

 

Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Maske Önerisi
Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Maske Önerisi

 

Yüzdeki kılcal damar tedavisinde doğal ürünlerin kullanımı büyük önem taşımaktadır. Doğal ürünlerin yanı sıra kullanılacak olan doğal kil maskesi de önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kil maskesi ciltteki kılcal damarları tedavi etmekte ve ortadan kalkmalarına yardım etmektedir. Düzenli olarak kullanılan kil maskesi yüzdeki kan dolaşımını kontrol altına alır ve cilt problemlerine çözüm sağlar. Kil maskesi zararsız bir ürün olması dolayısıyla kılcal damarların yapısını korur ve iyileşmesine fayda sağlar.

 

Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi

 

Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi
Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi

 

Kılcal damar tedavisi için yeşil kil maskesi tarifi;

1 tatlı kaşığı papatya suyu ve 1 çay kaşığı yeşil kil kıvam alana kadar karıştırılır.

Daha sonra göz ve gözaltı bölgeye dikkat edilerek sürülür. Maske kuruyana kadar beklenir.

Kuruyan maske ılık ve bol suyla durulanarak ciltten çıkarılır. Böylece kılcal damar tedavisine yardımcı olduğu gibi siyah nokta ve ölü derilerden de kurtulmak mümkün olmaktadır.

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kılcal Damar Tedavisi Kürü

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kılcal Damar Tedavisi Kürü
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kılcal Damar Tedavisi Kürü

 

Açık alan tarımında üretilen iri lahanaların iki dış yaprağı 15 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra içerisinde kaynatılan su içilmelidir. Hem yüz hem bacaklardaki kılcal damar tedavisi için kullanılabilir. Bu kullanım kılcal damarları ortadan kaldırmaktadır.

 

Aspirin Kılcal Damar Tedavisi

 

Her derde deva olarak bilinen aspirinin her hastalık için kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Kana karışarak kanı sulandırdığı için her hastaya önerilmemektedir. Bilinçsizce kullanıldığı zaman büyük sorunları beraberinde getirebilir. Bu bakımdan aspirin yerine kılcal damar tedavisinde diğer doğal yöntemler önerilmektedir.

 

Kılcal Damar Buz Tedavisi

 

Kılcal Damar Buz Tedavisi
Kılcal Damar Buz Tedavisi

 

Kılcal damar tedavisinde lazer ve doğal yöntemler ile tedaviler önerilmektedir. Buz lazer yöntemi ile yapılan tedaviler diğer çeşitlerinden daha sağlıklı olduğu için önerilmektedir. Düzenli bir şekilde yapılan tedavilerde kaliteli sonuç alınmaktadır.

Bacaktaki kılcal damarlar için bitkisel çözüm arıyorsanız, linke tıklayarak farklı bitkisel yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yorum yapın