Yüzden Kilo Almak için Bitkisel Çözüm

Bireyler üzerinde ilk etki oluşturan organımız şüphesiz yüzdür. İlk kez girilen bir ortamda insanlar birbirinin yüzüne bakarak iletişime geçmektedir. İletişim ve iletişimin devamı için büyük öneme sahip olan yüz bölgesi üzerinde en çok durulan ve en insan vücudunda en fazla bakımın yapıldığı bölgedir.

Yüz bölgesinde bulunan yanaklar kişinin nasıl göründüğü açısından büyük bir etki yaratmaktadır. Yanaklardaki ten rengi, şekli veya kilolu ve zayıf olması dış görünüm açısından büyük önem taşımaktadır.

Kilolu ve tombul yanaklar genç bir görünüm verirken zayıf ve sarkık bir yüz ise daha olgun ve yaşlı göstermektedir. Yüzün kilolu olduğu zamanlarda dolgunluk artmakta ve böylece kırışık oluşumu durmakta veya görünmemektedir. Bu durumun da etkili olması üzerine yüzü zayıf çoğu kişi yüzden kilo almanın yollarını araştırmaktadır.

Bu yazımızda yüzü zayıf olup da bunu dolgunlaştırmak isteyen kişiler için doğal yöntemler ve tarifler verilecektir. Estetik operasyonlar ile de yanaklar dolgunlaştırılabilir. Ancak cerrahi operasyonlar çoğu zaman ağrılı, sancılı ve maddiyat açısından zor olabilmektedir.

Ayrıca her cerrahi operasyon amacına ulaşma garantisi vermemekte ve yeni operasyonlar da gerektirebilmektedir. Bu açıdan doğal yöntemler ile yapılan müdahaleler daha kaliteli ve uygun sonuçlar vermektedir.

 

Zayıf Yüz Nasıl Dolgunlaşır

 

Zayıf Yüz Nasıl Dolgunlaşır
Zayıf Yüz Nasıl Dolgunlaşır

 

Zayıf yüzü dolgunlaştırmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında bal kullanımı gelmektedir. Bal cildi yumuşatarak dolgunluk veren bir yapıda olmaktadır.

Düzenli olarak yanaklara bal sürüldüğünde hem cildin pürüzsüz olması sağlanır hem de dolgunlaştığı görülmektedir. Bal içerisinde yüksek oranda bulundurduğu antioksidan sayesinde zararlı bakterilerle savaşmakta ve cildin her zaman dolgun ve diri olmasına olanak tanımaktadır.

Bal maskesi yapmak için, 1 tatlı kaşığı balın içerisine 1 tatlı kaşığı rendeden geçirilmiş papaya atılmalıdır. Bu iki ürün karıştırılır ve daha sonra yanaklara sürülmelidir. 10-15 dakika yüzde kaldıktan sonra yüz bol ve ılık suyla yıkanmalıdır. Bu kür her sabah uygulanmalıdır. Papaya yoksa sadece bal da kullanılabilir.

Cildin dolgun görünmesine yardımcı olacak diğer bir ürün ise aloe veradır. Aloe veranın bir yaprağı koparılarak içerisindeki jel dairesel hareketler ile yanaklara 15 dakika boyunca masaj yaparak uygulanır. Cildin üzerinde 10 dakika kaldıktan sonra bol suyla yıkanmalıdır. Düzenli kullanıldığında hem cildin sıkılaştığı hem de dolgunluk kazandığı görülecektir.

Çemenotu ile de yüzün dolgunlaştırılması sağlanabilir. 1 yemek kaşığı çemenotu ile bir miktar su karıştırılır ve macun kıvamına getirilmelidir. Daha sonra yüze masaj yaparak yedirilmelidir. 10 dakika sonra yıkanarak yüz temizlenmelidir. Yüz dolgunluğu açısından birebir olan bir çözümdür.

 

Yüze Kilo Aldıran Besinler

 

Yüze Kilo Aldıran Besinler
Yüze Kilo Aldıran Besinler

 

Sağlıklı ve genç bir görünümün en önemli organı olan yüzün dolgun olması için yeme içme alışkanlıkları da belirli bir düzene koyulmalıdır. Yüze dolgunluk veren birçok besin bulunmaktadır.

Bunların başında karbonhidrat bakımından zengin olan besinler gelmektedir. Makarna, pirinç ve ekmek tüketimi arttırılarak yüzün kilo alması sağlanabilir. Vücuda enerji veren karbonhidratların aşırı tüketimi ise zararlıdır. Aşırı tüketilen ve yüzün dolgunlaşmasını isteyen bireyler aşırıya kaçmaktan sakınmalıdır. Aksi takdirde sağlıksız bir kilo alma meydana gelebilir.

Karbonhidratların yanında yüze kilo veren bir başka ürün de yağlardır. Bu yağların sağlıklı yağlar olmasına dikkat edilmelidir.

  • Hindistan cevizi yağı,
  • zeytinyağı,
  • kanola yağı,
  • badem ve avokado yağı belirli miktarlarda tüketilerek dolgunluk sağlanabilir.

Dolgun bir cilde sahip olmanın diğer bir yöntemi ise elmadır. Bir elmanın yarısı ezilerek yüze sürülür ve böylece sıkı ve dolgun bir cilt elde edilebilir.

 

Yüzden Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı

 

Yüzden Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı
Yüzden Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı

 

Vücut oranlarını beğenip yüz oranlarına gelince sorun yaşayan kişilerin bu sorunu çözmek için uygulayabileceği birçok alternatif bulunmaktadır. Yeme, içme ve doğal maskeler ile dolgunluk sağlanmaktadır.

Bunun yanında yüz egzersizleri ile de yüzün dolgunlaşması sağlanabilir. Yüzü dolgunlaştırmak için yapılacak olan en önemli egzersiz balon şişirmedir. Balon şişirirken yanaklar da şişmekte ve böylece yavaş yavaş dolgun yanaklara sahip olunabilir. Elinizde balon olmasa bile varmışçasına yanaklar şişirilmeli ve bu hareket günde 5-6 kez tekrarlanmalıdır.

Süt masajı ile yapılan maskeler de yüze dolgunluk vermektedir. Günde 10 dakika boyunca yüze süt ile masaj yapılır. Daha sonra bu yüz yıkanır ve dolgunluk gözle görünür bir biçimde gözlenmektedir.

Daha fazla bilgi için yüzden kilo almak için bitkisel çözüm yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın